انتظامی

دستگیری یکی از سارقان ساختمان پزشکان در جنوب پایتخت

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، سرهنگ حسین شمشایی فرد در تشریح این خبر اظهار کرد: دو ماه پیش مدیر ساختمان پزشکان طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی، مأموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر را در جریان سرقت ۱۰ فقره دینام کولر و یک دستگاه سونوگرافی و دستگاه تشخیص ضربان قلب جنین قرار می‌دهد که با مراجعه تیمی از مأموران کلانتری به نشانی اعلامی مشخص شد که خبر صحت دارد.

این مقام انتظامی گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت سارق یا سارقان بدون تخریب در ساختمان وارد ساختمان شده و با اطمینان از حضور پزشکان پس از سرقت از محل گریخته است.
وی عنوان داشت: در گام بعد از تحقیقات میدانی مأموران کلانتری به دست آوردند که سارقان ۴ نفره بوده و با یک دستگاه خودروی سواری سرقت را مرتکب و در پایش های انتظامی مالک خودرو شناسایی شد.

شمشایی فرد با اشاره به اینکه در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که مالک خودرو سابقه دار بوده و در مجموع به مدت ۴ سال در زندان سپری کرده است، ادامه داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی در محدوده کلانتری شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.

کلانتر محله ابوذر افزود: با هماهنگی‌های قضائی اولین متهم پرونده صبح روز گذشته در مخفیگاهش دستگیر و به سرقت تجهیزات ساختمانی و پزشکی از محل مذکور با همکاری سه همدستش اعتراف کرد.

این مقام پلیسی گفت: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار کرد: در حرفه تعمیر تجهیزات و سرما و برودت ساختمان مهارت دارم و به همراه دوستانش به درخواست مدیر ساختمان برای تعمیر سیستم گرمایشی ساختمان پزشکان مشغول به کار شدیم و مدیر ساختمان برای سهولت رفت و آمد ما، کلید ساختمان را در اختیار ما قرار داد و زمانیکه پزشکان در ساختمان حضور نداشتند مدتی مشغول به کار بویدم.

شاکی در ادامه گفت: پیشنهاد سرقت از ساختمان توسط همدستانم مطرح ودر فرصت مناسبی از روی کلیدها کپی تهیه و سپس بعد از تمام کار، محل را ترک و کلیدهای اصلی را تحویل مدیر ساختمان دادیم.
چند روزی سپری شد تا اینکه شب حادثه به ساختمان مراجعه و دینام و تجهیزات پزشکی را سرقت کردیم.

وی عنوان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم تعدادی دینام و سایر اموال سرقتی از قبیل باطری، باند و ضبط خودرو کشف و متهم در کلانتری به ۵ فقره سرقت از ساختمان‌های پزشکی و ۱۰ فقره سرقت لوازم خودرو با همکاری سه تن از همدستانش اعتراف کرد.

رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر با بیان اینکه با دستور قضائی سارق مذکور در اختیار کلانتری قرار دارد، اضافه کرد: شناسایی و دستگیری سایر متهمان در دستور کار پلیس قرار دارد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا