شهری

دعوت از سمن های پایتخت برای پیشگیری از عارضه های شهری تهران

تصویر بنرسرپرست ستاد های شهر تهران با دعوت از تمامی سمن ها برای حضور در کارگروه های تخصصی گفت: این حضور افزایش مشارکت و پیشگیری از عارضه های شهری را در پی دارد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز،  سید احمد علوی در نخستین جلسه روسای کارگروه های تخصصی سمن ها با استقبال از برنامه های تدوین شده روسا و دبیران منتخب بر لزوم دعوت و مشارکت هرچه بیشتر سمن ها در تشکیل کارگروه ها تاکید کرد و گفت: وظیفه ما توان افزایی و افزایش ظرفیت موجود سمن های شهر تهران است. مسیر این افزایش از آگاهی بخشی و آموزش می گذرد.

وی با اشاره به راه اندازی کلاس های رایگان آموزش و مشاوره در ستاد سمن ها افزود: سمن ها باید مطالبه گر باشند. بدین منظور، پس از تشکیل این کارگروه ها و کمیته های تخصصی آنها، موضوعاتی که شما احصا می کنید باید با مدیران مربوطه در هر حوزه در میان گذاشته شود. 

عضو شورای شهر تهران وظیفه ستاد سمن ها را تسهیل گری و ایجاد ارتباط سمن ها با کمیسیون های مختلف شورای شهر عنوان کرد و گفت: گاهی این ورود از جنس نظارت و اجرا است. 

وی با دعوت از تمامی سمن ها جهت حضور در اداره شهر افزود: برای این کار ما باید ابتدا حجم سمن هایی که به کارگروه ها ورود می کنند را افزایش دهیم.

به گفته علوی، لازمه این کار این است که روسای کارگروه ها از قالب کارگروه و مجموعه خود فراتر روند.

بر اساس گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران، سرپرست ستاد سمن ها هدف نهایی از ایجاد چنین کارگروه هایی را  افزایش مشارکت در جامعه دانست و با تاکید بر اینکه این مشارکت باید آگاهانه باشد، گفت: باید برای پیشگیری از ایجاد عارضه های شهری دست به دست یکدیگر دهیم تا شاهد کمتر و کمتر شدن آنها باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا