محیط زیست

دمای ۵۰ درجه در اهواز/ هفته آینده هوا گرم‌تر می‌شود

تصویر بنرمدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: امروز در شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار موقت، گاهی رعد و برق و گاهی وزش باد پیش بینی می شود. همچنین در شرق مازندران و استان گلستان، ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

احد وظیفه افزود: فردا دوشنبه در شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار موقت، گاهی وزش باد رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: همچنین طی سه روز آینده در ارتفاعات شمال هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر رشد ابر و احتمال بارش پراکنده وجود دارد و برای نوار شرقی کشور به خصوص منطقه زابل، تداوم وزش باد شدید در بعضی ساعات گرد و خاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم بود. در همین مدت در جنوب سمنان، شرق یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، جنوب تهران و مرکزی و همچنین در استان خوزستان وزش باد نسبتاً شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تا اواخر هفته در نیمه جنوبی و نیمه شرقی کشور تداوم هوای گرم تابستانی و طی هفته آینده افزایش نسبی هوا پیش بینی شده است.

هوای پایتخت از امروز تا چهار شنبه صاف در بعدازظهر وزش باد و اوایل شب وزش باد شدید پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای تهران امروز به ۳۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید. همچنین اهواز امروز در گرمترین ساعات دمای ۵۰ درجه را تجربه خواهد کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا