دسته‌بندی نشده

دولت با نحوه گران‌کردن بنزین به شعور مردم توهین کرد- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ فرشاد مهدی‌پور در کرسی آزاداندیشی رسانه‌ای با عنوان «دولت، رسانه‌ها و اعتراضات بنزینی» اظهار کرد: این درست است که رسانه‌ها از قبل در جریان گرانی بنزین بودند و من این موضوع را تصدیق می‌کنم اما از مدتها قبل رسانه‌ها منتظر گرانی بنزین بودند و حتی بعد از آغاز طرح برای بررسی اوضاع، ساعتی در خیابان‌ها رفتیم و در ساعات اولیه خبری نبود اما تنش‌ها از غروب روز جمعه آغاز شد و دکترین شوک کار خودش را کرد.

وی افزود: دفعه قبل که خبر گرانی بنزین به بیرون نشر پیدا کرد، دولت آمادگی اجرای آن را نداشت اما دولت واقعاً قصد اجرای آن را داشت؛ بعد از گرانی بنزین هم تنش‌ها به خاطر بی‌اطلاعی مردم از طرح اجرا شده شکل گرفت؛ وقتی یک فرد صبح روز جمعه برای زدن بنزین به جایگاه می‌رود و متوجه موضوع گرانی و سهمیه‌بندی بنزین می‌شود در مرحله اول احساس می‌کند به شعور و حیثیتش توهین شده‌ است و همین او را ناراحت می‌کند.

سردبیر روزنامه صبح نو تصریح کرد: دولت دقیقا در این جا خلاف شعارهایش عمل کرد و آنطور که باید فرآیند اقناع مردم را پیش نگرفت؛ وقتی این تصمیم گرفته شد جامعه در شرایط تنش به سر می‌برد؛ رئیس جمهور باید از مدتها قبل برای گرانی بنزین زمینه‌سازی می‌کرد تا شاهد این اتفاقات نمی‌بودیم.

مهدی‌پور درباره نتایج اجرای طرح گرانی بنزین هم توضیح داد: با وجود اینکه یکی از دلایل اصلی اجرای این طرح، کاهش میزان قاچاق سوخت بوده‌است اما این اتفاق نیفتاده چرا که برای این منظور باید قیمت بنزین به فوب خلیج‌فارس نزدیک می‌شد که الان نزدیک 8 هزار تومان است.

وی افزود: پیش از این در سالهای 86 و 89 هم تجربه گرانی بنزین وجود داشت و دولت برای جلوگیری از مشکلات، تدابیری اندیشیده بود اما برای سال 98 هیچ تدیری وجود نداشت و با این شرایط ایجاد تنش طبیعی بود.

سردبیر روزنامه صبح نو گفت: دولت سال 95 کارت سوخت را هم حذف کرده بود و به مردم و رسانه‌ها اطمینان داده بود که دیگر نیازی به این کارت‌ها وجود ندارد اما یکدفعه بنزین را گران کرد!

 

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا