دسته‌بندی نشده

دیدار غریب‌آبادی با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری ، آیت‌الله نورمفیدی در این دیدار با اشاره به اقدامات قوه قضائیه، گفت: با تلاش‌های انجام شده در مدت حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، نگاه مردم به قوه قضائیه تغییر کرده است و امیدوارتر شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان به بخشنامه‌ای که به تازگی رئیس قوه قضائیه درباره حقوق زندانیان ابلاغ شده است هم اشاره کرد و افزود: حفظ کرامت مردم و رعایت حقوق شهروندان حتی اگر مجرم و متهم باشند، در دین اسلام بار‌ها توصیه شده است و حرکت قوه قضائیه در این مسیر ستودنیست.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر نیز در این دیدار، بخشی از اقدامات قوه قضائیه در سطح داخلی و بین‌المللی برای پیگیری پرونده‌های نقض حقوق ایرانیان در کشور‌های مدعی حقوق بشر را تشریح کرد و گفت: در قضیه تروریسم و تحریم‌ها، اجحاف زیادی به مردم ما شده است و به همین منظور، به دنبال طراحی سازوکار‌هایی برای طرح دعاوی در محاکم ذی‌صلاح و پیگیری موضوع از طریق سازوکار‌های حقوق بشری هستیم.

کاظم غریب‌آبادی به فعالیت‌های حقوق بشری هم اشاره کرد و گفت: بر اساس الزامات دینی و قانونی موظفیم از حقوق مردم حمایت کنیم و آن را ارتقاء دهیم و خوشبختانه در دوران جدید تحولی در دولت و قوه قضائیه این بستر به صورت مناسب‌تری فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این دیدار با اشاره به ارتباط بی‌واسطه مسئولان قضایی استان با مردم گفت: یک خط ارتباطی با مردم استان اختصاص داده‌ایم تا مردم به راحتی مشکلات حقوقی و قضایی خود را با ما در میان بگذارند.

حیدر آسیابی افزود: سه‌شنبه‌ها هم جلسه‌های کاری را تعطیل می‌کنیم و تمام وقت پاسخگوی مردم هستیم.

آسیابی ادامه داد: پاسخگویی و در دسترس بودن مسئولان قضایی استان سبب شد در سفر رئیس قوه قضائیه به گلستان، استان کمترین درخواست مردمی را در سفر‌های استانی داشته باشد.

رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر این که بر حل پرونده‌هایی که گره کور دارند اهتمام داریم، افزود: پرونده موج‌های آبی گنبد که در سفر رئیس قوه دستور ویژه داده شد را پیگیری کردیم و خوشبختانه از دیروز کار ساخت و ساز این پروژه پس از چند سال رکود، شروع شد.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا