قضایی و حقوقی

دیوان عدالت اداری کاهش زمان رسیدگی به امور قضایی را مدنظر دارد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز حجت الاسلام کاظم بهرامی روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دلیجان اظهار داشت: زمان رسیدگی به پرونده‌ها در شعب بدوی دیوان عدالت اداری در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ حدود ۱۳۱ روز کاهش یافته است.

وی گفت: کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های شعب بدوی تا هفت ماه و کاهش رسیدگی به پرونده‌های شعب تجدید نظر تا پنج ماهه از برنامه‌های سال جاری دیوان عدالت اداری است.

رئیس دیوان عدالت اداری بیان کرد: کاهش زمان رسیدگی به این پرونده‌ها ۱۰۰ درصد مطلوب نبوده و با وجود به کمبود قاضی و ازدیاد پرونده‌ها این مهم اجرایی شده و کاهش رسیدگی به پرونده‌ها و بهبود وضعیت از برنامه‌های دیوان عدالت اداری کشور است.

وی ایجاد سامانه رأی صحیح را از دیگر برنامه‌های دیوان عدالت اداری کشور عنوان کرد و ادامه داد: رأی صحیح تمامی موضوعات و دادخواست‌هایی که به دیوان عدالت اداری وارد می‌شود بر اساس قوانین و مقررات و وحدت رویه توسط قضات استخراج شده و برای هر موضوع رأی صحیح انتخاب و در سامانه درج می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطر نشان کرد: علاوه بر استفاده قضات، حقوقدانان و وکلا و ادارت نیز می‌توانند بر اساس این آرا عمل کنند و ایجاد سامانه به دلیل آگاهی ادارات از آرای صحیح، در کاهش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری نقش مؤثری داشته است.

وی ادامه داد: اجرای این مهم به دلیل کاهش نیاز مردم به دستگاه قضا از جمله عوامل افزایش رضایتمندی عمومی است.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا