دسته‌بندی نشده

راه‌اندازی استارتاپ تریگر با همکاری دانشگاه شریف

تصویر بنررئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به ضرورت پرداختن به واقعیت مجازی و توانبخشی از راه دور گفت: استارتاپ تریگر را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی کردیم و تاکنون یک الی دو فراخوان برای طرح‌های مشترک داده شده است.

به گزارش خبرگزاری همسو، امیرمسعود عرب امروز در نشست مشترک دانشگاه‌های علوم بهزیستی و توانبخشی و صنعتی شریف در بیمارستان رفیده که به منظور توسعه فناوری‌های توانبخشی بین دو دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم بهزیستی چشم‌انداز متفاوتی با دانشگاه‌های پزشکی برای خود تعریف کرده است، اظهار کرد: دانشگاه طی ۲۷ سال گذشته به صورت تخصصی به حوزه‌های توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان پرداخته است و در صدد هستیم تا الگوی صحیح توانبخشی را به کل کشور ارائه دهیم.

وی یکی از موضوعات مهم را فناوری‌های داخل بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: یکی از مواردی که مکتوب خدمت وزیر بهداشت نوشته‌ام، موضوع توسعه فناوری‌های توانبخشی در کشور است و تاکنون نیز برنامه‌های عملیاتی با مرکز تحقیقات فناوری‌های توانبخشی موفقیان داشته‌ایم، اما ضرورت توسعه بیشتر این فناوری‌ها همکاری بیشتر با دانشگاه‌های فنی و صنعتی است.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به مذاکرات این دانشگاه برای همکاری مشترک با دانشگاه‌های کشورهای شرق مدیترانه و نیز مذاکراتی برای ساخت ویلچر ارگونومیک با یکی از دانشگاه‌های موفق دنیا در این حوزه، خاطر نشان کرد: هشت میلیون سالمند در کشور زندگی می‌کنند که درصد قابل توجهی از آن‌ها تنها هستند و گاهی اوقات اگر زمین بخورند تا ۲۴ ساعت امکان اطلاع به دیگران را ندارند. این در حالی است که با سنسورهای ساده می‌توان این اطلاع رسانی را انجام داد و از فناوری‌ها برای خدمت بیشتر به جامعه استفاده کرد.

عرب با اشاره به شروع یک استارتاپ تریگر بین دانشگاه علوم بهزیستی و دانشگاه صنعتی شریف، گفت: ۹۶ دانشجوی پست‌دکتری در این استارتاپ ایده دادند و تاکنون یک الی دو فراخوان برای طرح‌های مشترک داده شده و اولین طرح نیز “اپلیکیشن پیشگیری از آلزایمر سالمندان” بود که هفته گذشته رونمایی کردیم.

وی در پایان افزود: توانبخشی از راه دور و واقعیت مجازی از موضوعاتی هستند که پرداختن به آن‌ها واجب است و هر چه دانشگاه‌های فنی با پزشکی در حوزه توانبخشی همکاری داشته باشند، خروجی این حوزه بهتر خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا