رفاه و خدمات اجتماعی

راه‌اندازی مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، مهدی صالحی در نشست هم‌اندیشی بانوان فعال و کارآفرین اجتماعی که با حضور فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده در مجلس شورای اسلامی، سوده نجفی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران و جمعی از زنان فعال اجتماعی برگزار شد، گفت: با توجه به جایگاه و نقش بانوان در خانواده به‌طور حتم هر فعالیتی در زمینه توانمندسازی بانوان، سرمایه‌گذاری در حوزه خانواده است.

شهردار منطقه ۲ در تشریح زیرساخت‌های منطقه در حوزه زنان گفت: مجموعه شهربانو و مراکز توانمندسازی کوثر از جمله زیرساخت‌های موجود برای زنان است که ظرفیت‌های این مجموعه‌ها، فرصتی را برای توانمندسازی بانوان فراهم کرده است و مدیریت منطقه آمادگی را دارد تا با تمام توان و با استفاده از امکانات موجود این ظرفیت‌ها را تقویت کند.

وی افزود: در راستای حمایت از بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار، مجموعه کارآفرینی در فضایی به مساحت ۷۰۰ متر در آستانه سال نو جنب بازارچه ستارخان راه‌اندازی می‌شود.

صالحی با بیان اینکه ایمن‌سازی نقاط بی‌دفاع شهری یکی از اولویت برنامه‌های مدیریت شهری منطقه برشمرد و گفت: تجهیز و مناسب‌سازی بوستان‌های مادر و کودک از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه بانوان است.

فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان با فوریت در دستور کار مجلس است، گفت: در بحث توانمندسازی و حمایت از بانوان، همزمان با قانونگذاری باید برای اینکه قانون عملکرد مطلوبی داشته باشد به‌دنبال گفتمان‌سازی باشیم و بنابراین تلاش داریم تا با تعامل با زنان فعال و تأثیرگذار بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای جامعه بانوان شهر تهران تشکیل حلقه‌های میانی در مدیریت جدید به عنوان کنشگران اجتماعی که می‌توانند حلال مسائل باشند، ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه در بحث حمایت از باید در کنار طرح‌های حمایت اجتماعی به دنبال ایجاد بستر برای بالندگی این افراد باشیم، افزود: اقدامات در حوزه حمایت از زنان سرپرست خانوار یکی از طرح‌های موفق در این بخش است چون چرخه حمایتی و توانمندسازی را همزمان با هم در نظر گرفته است.

سوده نجفی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در ادامه این نشست، تقویت کارآفرینی اجتماعی با نقش تسهیل‌گری شهرداری تهران را از رویکردهای مورد توجه شورای ششم برشمرد و گفت: اعتقاد بر این است که کارآفرینی دو بعد دارد، یکی ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی که باعث بالا رفتن میزان آمار ازدواج و کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی می‌شود و دیگر از نگاه ایجابی در زمینه اشتغال است.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: از جمله وظایف شهرداری تهران تسهیل‌گری است و کارآفرین اجتماعی مد نظر است.

نجفی ابراز امیدواری کرد با همکاری بیشتر مجموعه شهری و مجلس شورای اسلامی بتوان به اهداف خود در زمینه حل مسائل و مشکلات بانوان نائل شد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا