آموزش و پرورش

رتبه سوم شبکه آموزش در جذب مخاطب

تصویر بنروزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: جامعه بدون مهارت نمی‌تواند ادامه حیات مطلوبی داشته باشد و برای آموزش‌های نوین نیازمند معماری جدیدی هستیم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محسن حاجی میرزایی در دیدار با مسعود احمدی افزادی مدیر و تنی چند از معاونان شبکه آموزش، با تقدیر از زحمات و تلاش آنها،  اظهار کرد: در صداوسیما کار بزرگی انجام شد و سرعت تلویزیون در همراهی آموزش و پرورش در ادامه فرایند آموزش فوق العاده بود و در این زمینه تجربه ارزشمندی شکل گرفت.

وی اثر ذهنی مدرسه تلویزیونی را بسیار مطلوب دانست و افزود: قرار گرفتن هر جزئی در جای خود و هماهنگی اجزا در یک مجموعه ضروری و بسیار دارای اهمیت است و در این صورت است که اهداف محقق می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای آموزش‌های نوین نیازمند معماری جدیدی هستیم.

حاجی میرزایی در ادامه اضافه کرد: کرونا این فرصت را برای ما ایجاد کرد و ما را در این مسیر حرکت داد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ارائه آموزش‌های تلویزیون، مقبولیت آموزش‌های مجازی از سوی جامعه را به دنبال داشته است و این جای بسی شکرگزاری است.

وی با بیان اینکه شبکه آموزش رتبه سوم در جذب مخاطب را در بین شبکه‌های مختف صداوسیما به دست آورده است،گفت: این رتبه موضوع بسیار مهمی است زیرا مطالب ارائه شده در حیطه فهمیدن است.

عضو کابینه تدبیر و امید اذعان کرد: جامعه بدون مهارت نمی‌تواند ادامه حیات مطلوبی داشته باشد. لذا برای توسعه آموزش‌های مهارتی باید تلاش کرد تا ظرفیت‌های اقتصادی کشور نیز افزایش یابد.

حاجی میرزایی در پایان گفت: هدف این دیدار قدردانی و سپاسگزاری به خاطر همراهی و همکاری دلسوزانه شما در امر ارایه آموزش‌هاست۰

مدیر شبکه آموزش نیز در این دیدار، اظهار کرد: هرچند برای راه اندازی یک برنامه تلویزیونی نیازمند حداقل دو ماه زمان هستیم تا برنامه را در قسمت‌های مختلف مطرح و مجوز بگیریم اما در این بر هه از زمان کاری جهادی کردیم.

وی با اشاره به راه اندازی مدرسه مجازی در شبکه آموزش افزود: در زمان آلودگی هوا و تعطیلی مدارس نیز چنین ایده‌ای مطرح شده بود.

مسعود احمدی افزادی افزود: یک حرکت عظیم جهادی فرازمانی در اسفند ماه اتفاق افتاد به طوری که روزانه ۸ساعت برنامه را خالی کردیم تا آموزش‌های درسی جایگزین شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع تصمیم به زنده برگزار کردن آموزش‌ها گرفتیم، لذا در آغاز آموزش‌های زنده با مشکلاتی همراه بود که به مرور رفع شد.

مدیر شبکه آموزش افزود: در مجموع  در بین دانش آموزان دوازده سال به بالا بیش از ۹۰درصد بیننده داشته‌ایم براساس نظرسنجی‌ها در کل شبکه آموزش از نظر جذب مخاطب رتبه سوم را کسب کرد.

وی ادامه داد: شبکه آموزش تا امروز ۷و نیم میلیون نفر بازدید کننده و ۲۳میلیون بار بازدید داشته است همچنین ۲۷میلیون دانلود از طرف شبکه‌های مختلف داشته است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، احمدی افزادی اضافه کرد: در خصوص برنامه آموزشی تا پایان سال ۹۹تعداد ۸هزار و ۸۰۶کلاس آموزشی در شبکه آموزش خواهیم داشت.

در پایان وزیر آموزش و پرورش با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های شبکه آموزش تجلیل کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا