حوادث و بلایا

رسوبات ۴۰ هکتار از باغات انجیر پلدختر تخلیه شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز بهنام سعیدی شامگاه جمعه در سخنانی با اشاره به بازدید از مناطق سیل زده استان لرستان، اظهار داشت: بر اساس تصمیم وزیر کشور مبنی بر اعزام یکی از کمیته های قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده، کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات به مناطق سیل زده استان لرستان سفری را داشت.

وی با اشاره به اینکه این سفر، سفری دو روزه بود که به صورت میدانی از همه مناطقی که تحت تاثیر سیلاب بود بازدید به عمل آمد، عنوان کرد: یکی از مباحث مهم، بحث انجیرستان لرستان بود که این منطقه مورد بازدید قرار گرفت.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در مجموع هزار و ۸۰۰ هکتار از باغات انجیر در لرستان وجود دارد که از این میزان ۲۰۰ هکتار به دلیل سیلاب آسیب دیده است، افزود: بخشی از این آسیب جزئی و بخشی نیز بیشتر است و در مجموع ۸۰ هکتار از این میزان نیاز به تخلیه، رسوب گیری و پاکسازی گل و لای دارد.

سعیدی، تصریح کرد: از این میزان، ۴۰ هکتار پاکسازی شده است و حدود ۴۰ هکتار دیگر باقی مانده است، ۲۵ دستگاه و ماشین آلات در منطقه که بازدید کردیم در حال کار و فعالیت بودند و سازمان جهاد کشاورزی و نیروهای جهادی در این منطقه مشغول به پاکسازی منطقه بودند و قول دادند که بتوانند جاهایی را که اولویت دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار پاکسازی را انجام دهند.

وی با اشاره به بحث ساخت و سازها که از سوی بنیاد مسکن در حال انجام است، گفت: استان‌های معین در هر روستا در حال فعالیت هستند، جاهایی که نیاز به احداث واحدها بود احداث می‌کنند و جاهایی نیز که نیاز به جابجایی زمین است، زمین را تملک کرده‌اند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به تجهیز کارگاه برای ساخت و ساز واحدها، تصریح کرد: در مجموع در رابطه با بحث زیرساخت‌ها در مسیر به سمت پلدختر و معمولان، نیروهای راهداری در حال فعالیت بودند و مناطقی که نیاز به پل است در حال احداث و نصب آن هستند.

سعیدی، بیان داشت: در برخی جاها کار انجام شده و در برخی جاها نیز پیش بینی این بود که ظرف یک هفته کار برای عبور و مرور فراهم شود و راههای فرعی نیز ایجاد شده است.

وی که در گفتگوی خبری سخن می گفت، بیان داشت: در نهایت یک جلسه در استانداری لرستان برگزار شد و تصمیمات لازم برای تسریع در وضعیت خدمت رسانی اتخاذ شد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا