آموزش و پرورش

رشد استعدادیابی ورزشی در مدارس/ به فکر کم تحرکی دانش آموزان هستیم

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز مهرزاد حمیدی شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه آذربایجان شرقی گفت: در راستای افزایش تحرک دانش آموزان طرحی را آماده اجرایی شدن کرده ایم چرا که اگر دانش آموزان در دوره ابتدایی سواد حرکتی لازم را کسب نکنند، نمی توان انتظار موفقیت در ورزش پایه و به دنبال آن ورزش همگانی و قهرمانی را در کشور داشت.

وی ادامه داد: کودک اگر در همان سنین پایین با حرکت مانوس نباشد بعدها نیز اقدام به فعالیت بدنی و ورزش نخواهد کرد و به همین دلیل باید این دوران طلایی را قدر بدانیم.

حمیدی از آموزش های لازم ورزشی و تربیت بدنی به معلمان پایه ابتدایی خبر داد و گفت: در این راستا ۱۰۰ هزار نفر از معلمان مدارس ابتدایی مورد آموزش قرار گرفته و با دانشگاه فرهگیان نیز برای آموزش معلمان پایه ابتدایی هماهنگی هایی شد تا تمامی کسانی که در رشته آموزش ابتدایی تحصیل می کنند، ۴۰ ساعت آموزش در خصوص آمادگی بدنی ببینند که برای این امر بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره ای به آغاز مرحله بعدی آموزش علوم ورزشی به معلمان پایه ابتدایی گفت: ۲۰ هزار نفر دیگر نیز در این مرحله آموزش می بینند تا شاهد تحولی ویژه در این راستا در مدارس و در بین دانش آموزان باشیم.

حمیدی از شرکت چهار و نیم میلیون دانش آموز در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای خبر داد و گفت: شرکت این تعداد دانش آموز در این المپیاد نشان از گام محکم آموزش و پرورش در راستای بالا بردن سطح نشاط بین دانش آموزان، شناسایی استعدادهای ورزشی بین آنان و تربیت قهرمانان آینده ورزشی کشور است.

وی ادامه داد: این فعالیت های ورزشی در ۲ قالب کانون های ورزشی درون مدرسه ای و برون مدرسه ای دنبال می شود تا دانش آموز بتواند در سطح حرفه ای، ورزش را در این کانون ها دنبال کند که هم اکنون می توان گفت نظام یکپارچه ای برای تربیت دانش آموزان در حوزه های ورزشی و تحویل آن ها به جامعه ورزش حرفه ای شکل گرفته است.

معاون تربیت ‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام ورزش کشور از نظام غربالگری ملی برخوردار است، گفت: هم اکنون می توان ادعا کرد کسانی که عضو تیم های ملی می شوند، اتفاقی نبوده و بر اثر غربالگری هایی انتخاب شده اند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا