محیط زیست

رگبار باران و وزش باد شدید در ۱۰ استان/احتمال آبگرفتگی معابرمحلی

تصویر بنرسازمان هواشناسی با صدور هشداری از فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعد و برق، احتمال آبگرفتگی معابر و شکستن نهال‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز،سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری زرد رنگ از فعالیت سامانه بارشی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و به‌صورت محلی رگبار و رعدوبرق، موقت از یکشنبه تا سه‌شنبه(۱۵ تا ۱۷ خرداد) خبر داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین و مازندران،دوشنبه در زنجان، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سه‌شنبه در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات مازندران مورد انتظار است.

در پی  این مخاطره جوی احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی و جاری شدن روان آب بطور محلی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و شکستن نهال‌ها و درختان فرسوده وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌های احتمالی عدم اتراق در کنار رودخانه‌ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در چرای دام و استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره را توصیه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا