* زمان رسیدگی به تاسیس ثبت شرکت‌ ها نباید بیش از یک روز باشد - اجتماعی نیوز
قضایی و حقوقی

زمان رسیدگی به تاسیس ثبت شرکت‌ ها نباید بیش از یک روز باشد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، مهدی اقبال در پنجمین وبینار سراسری معاونان امور اسناد ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان‌های کشور افزود: دستگاه‌هایی که در دوایر اجرا دارای پرونده بوده باید تا پایان سال نسبت به مختومه شدن پرونده‌های خود اقدام کنند و در صورت ترک فعل، سازمان بازرسی کل کشور با آن‌ها برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه معاونان از طریق بازرسی استان‌ها پیگیر پرونده باشند، گفت: این پرونده‌ها بیشتر مشمول پرونده‌های بانک‌های مختلف است.

اقبال درباره ثبت شرکت‌ها با تاکید بر نظارت معاونان امور اسناد بر به روز بودن حوزه تاسیس، تغییرات و تعیین نام گفت: رسیدگی به این امور نباید بیشتر از یک روز باشد؛ زیرا این امر تاثیر مثبتی در فضای کسب و کار و لبیک گفتن به اوامر و فرمایشات مقام معظم رهبری خواهد داشت.

معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: نظارت عالیه بر دفاتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق و دقت در بازرسی‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی به سه آزمون دفتریاری، سردفتری و ازدواج و طلاق اشاره کرد و افزود: آزمون دفتریاری در ۲۶ شهریورماه و دو آزمون دیگر نیز تا پایان سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اقبال درباره عمکرد واحدهای شعبات نیز تاکید کرد که با نظارت معاونین اسناد، ظرف ۶ ماه آمار مربوط به مختومه‌های پرونده‌های اجرایی بیشتر از تشکیلی باشد.

معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر ساماندهی بایگانی واحدهای اجرا و تسریع در مختومه شدن پرونده‌ها با به نزدیک شدن به پایان برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا