انتظامی

سارقان گوشی قاپ شرق تهران روانه زندان شدند 

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری با اعلام این خبر گفت: نوزدهم مهرماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپیدن به دادخواهی خانمی جوان برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به این یگان ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی اعلام داشت، ساعت ۱۱:۰۰¬ روز هجدهم دی ماه در حال عبور از بلوار شاهد بودم که دو موتورسوار جوان با یک دستگاه موتورسیکلت قرمز رنگ، گوشی تلفن همراهم را سرقت و از محل گریخته‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پرونده در اختیار تیمی از کاراگاهان مبارزه با قاپ زنی پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت. در گام اول تحقیقات، کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت، تصاویری از سارقان به دست آوردند و هویت و مخفیگاه آنان شناسایی نشد تا اینکه تلفن همراه سرقتی توسط فردی روشن شد و به دست آمد که روشن کننده تلفن همراه خانمی است که به علت کلاهبرداری در زندان شهر ری بازداشت است.

نثاری با اشاره به اینکه در گام تحقیقات پلیسی، مشخص شد که فرزند این خانم به نام یاشار و ۲۱ ساله می‌باشد، افزود: با هماهنگی بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۱۵ تهران مادر یاشار از زندان احضار و تأیید کرد که در تصاویر به دست آمده یکی از سارقان پسرش است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: در مرحله بعدی تحقیقات کارآگاهان مخفیگاه یاشار در خانی آباد نو شناسایی و در نهایت با هماهنگی‌های قضائی و در بیست و هفتم آذرماه در مخفیگاهش دستگیر شد.

نثاری در ادامه افزود: با انتقال یاشار به پایگاه چهارم وی علاوه بر سرقت گوشی ارتکابی به ۵۵ فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم دوم پرونده به نام سامان نیز در سوم دی ماه دستگیر شد، گفت: هر دو متهم اظهار داشتند که پس از سرقت گوشی‌ها را به صورت دستفروشی می‌فروختیم.

نثاری گفت: با توجه به محدوده زمانی و مکانی اعترافات متهمان و بررسی تردد آنها در ساعات شبانه روز از طریق روش‌های پلیسی، تعداد زیادی از مال باختگان شناسایی و به پایگاه چهارم دعوت شدند و پس از مواجهه حضوری با متهمان، تعداد ۲۳ تن از مال باختگان متهمان را به عنوان سارقان گوشی‌هایشان شناسایی کرده‌اند که برای احقاق حق و سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شده‌اند.

وی در انتها افزود: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی روانه زندان شدند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا