محیط زیست

سرانه فضای سبز در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر به ۱۵ متر می‌رسد

تصویر بنرایسنا/البرز و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: پیشنهادی به رییس جمهور مبنی بر تشکیل سازمان ملی پسماند در کشور ارائه شده تا بتوانیم در حوزه خدمات شهری کیفیت عملکرد را افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، حبیب راضی در سی و هفتمین کمیسیون معاونین خدمات شهری و محیط زیست کلانشهرهای کشور که پیش از ظهر امروز در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: طی ۱۰ سال آینده، سرانه فضای سبز شهری در تمامی شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت باید به ۱۵ متر برسد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای دستیابی به این هدف صورت گرفته، گفت: طبق سیاست‌های تعیین شده، آبیاری فضاهای سبز ایجاد شده باید از محل پساب صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه در چشم انداز مطرح شده، بنا بود شهرداری‌ها این پساب را خریداری کنند، ادامه داد: با ورود وزیر کشور به این حوزه، جلساتی با سازمان برنامه و وزارت نیرو برگزار شد و در نهایت مقرر گردید ماده ۲۲ آیین نامه دولت در خصوص هوای پاک اصلاح شود و پساب به صورت رایگان در اختیار شهرداری‌ها قرار بگیرد.

راضی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت پسماند توضیح داد: قرارگاهی به ریاست وزیر کشور ایجاد شده که بناست به طور جدی پشتیبان شهرداری‌ها در حوزه مدیریت پسماند باشد.

وی افزود: سال‌های قبل در این خصوص برنامه‌ای اجرایی تدوین شده بود که در این دوره مورد اصلاح وزیر کشور قرار گرفت و رویکرد کلی این برنامه این است پسماند به طور مستقیم دلق نشود.

این مسئول گفت: با این رویکرد، قرارگاه به دنبال روش‌های گوناگون برای تامین منابع جهت اجرای برنامه اصلاح شده است.

مدیرکل محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشورگفت: در کل کشور اراده خاصی در بحث مدیریت پسماند شکل گرفته و امیدواریم به زودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

وی ابراز کرد: پیشنهادی به رییس جمهور مبنی بر تشکیل سازمان ملی پسماند در کشور ارائه شده تا بتوانیم در حوزه خدمات شهری کیفیت عملکرد را افزایش دهیم.

وی ابراز کرد: بدون شک با تعامل بیشتر شهرداری کلانشهرهای بزرگ کشور، اهداف پیش بینی شده با سرعت بیشتری محقق خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا