حوادث و بلایا

سیلاب خوزستان تبدیل به بحران اجتماعی نشد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز علی خدادادی پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از امدادگران، نجاتگران و جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان مشارکت کننده در امدادرسانی به مناطق سیل زده استان و طرح امداد و نجات نوروزی ۹۸ اظهار کرد: خوزستان در فروردین ماه امسال با بحران بی سابقه ای از نظر تاریخی مواجه شد که ورود حجم آبی به این اندازه را در استان نداشتیم و با چنین شرایطی مواجه نشده بودیم.

وی افزود: سیلاب شاید برای لرستان شرایط حاد و غیرمنتظره ای را ایجاد کرد اما برای خوزستان چندان غیرمنتظره نبود، بلکه به صورت مزمن و تدریجی بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به تدریجی بودن بحران سیلاب فروردین ماه امسال خوزستان یادآور شد: وقتی مسئله ای دچار زمان شود، مدیریت و هدایت و حل آن مثل درمان بیماریهای های مزمن مشکل می شود.

خدادادی گفت: وقتی که سیلاب به صورت تدریجی در حال ایجاد شرایط بحرانی در خوزستان بود با تلاش همه دستگاه ها و سازمان ها، این شرایط به بحران اجتماعی تبدیل نشد.

وی ادامه داد: اگر هدایت آبهای سطحی ناشی از رهاسازی آب مدیریت نمی شد اکنون با بحران های اجتماعی غیرقابل کنترلی مواجه می شدیم که تبعات آن بیشتر از الان بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: در حوزه امدادرسانی به رغم شرایط سخت و تنگناها و محدودیت های امکانات امدادی هلال احمر، با تلاش خوبی که توسط امدادگران به خرج داده شد این نقیصه به خوبی جبران شد.

خدادادی افزود: حمایت های مردم کشور از خوزستان در سیلاب باعث افزایش تاب آوری سیل زدگان خوزستان شد.

وی یادآور شد: در سیلاب حجم حادثه آنقدر وسیع بود که امکانات جمعیت هلال‌احمر پاسخگوی آن نبود اما با تلاش مضاعف امدادگران و حمایت های مردم این کمبود را جبران کرد و انسجام و همبستگی ملی را به وجود آورد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: در این سیلاب امدادگران و جوانان و داوطلبان نقش موثری در حمایت و امدادرسانی به سیل زدگان داشتند.

خدادادی اضافه کرد: سیلاب اخیر فرصت خوبی برای کسب تجربه و آموزش و مستندسازی تجربیات شد.

وی یادآور شد: در سیلاب اخیر تیم های امداد و نجات صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی جمعیت های هلال احمر در استان حضور داشتند و به کمک ما آمدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: این سیل باعث شد که همه مجموعه های اداری به این نتیجه برسند که هلال احمر و فعالیت های آن یک نیاز ضروری و حیاتی است و حضور امدادگران چقدر ضروری است.

خدادادی بیان کرد: در حمیدیه که هلال‌احمر وجود ندارد الان به ضرورت وجود شعبه هلال احمر در آنجا پی برده اند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا