رفاه و خدمات اجتماعی

شرکت در کمیسیون پزشکی برای از کارافتادگی غیرحضوری شد

تصویر بنر‌به گزارش خبرگزاری همسونیوز، بر این اساس تمامی مراحل مربوط به اخذ درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین اجتماعی جهت تعیین میزان ازکارافتادگی و معرفی بیمه شده به کمیسیون پزشکی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی امکان پذیر شده است و نیازی به مراجعه به شعب برای درخواست این خدمت نیست.

بیمه شدگان برای ثبت درخواست غیرحضوری کمیسیون پزشکی می‌توانند به نشانی es.tamin.ir مراجعه و پس از ثبت نام و دریافت رمز عبور به بخش امور بیمه شدگان مراجعه و با انتخاب گزینه ثبت درخواست کمیسیون پزشکی و کنترل و تأیید اطلاعات هویتی و سوابق بیمه پردازی نسبت به تکمیل و بارگذاری مستندات درمانی اقدام تا از این خدمت برخوردار شوند.

واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی نیز موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز به درخواست بیمه شده متقاضی ازکارافتادگی رسیدگی و در صورت احراز شرایط قانونی نسبت به معرفی بیمه شده به کمیسیون پزشکی اقدام نمایند.

واحدهای درمانی مسئول تشکیل کمیسیون‌های پزشکی نیز می‌بایست در اسرع وقت نسبت به تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی اقدام و نتیجه رأی صادره را به بیمه شده اطلاع و در سامانه جامع کمیسیون پزشکی بارگذاری نمایند.

تمامی مراحل انجام کار از ثبت تقاضا، معرفی به کمیسیون پزشکی، نوبت دهی جهت شرکت در جلسه کمیسیون پزشکی به صورت پیامک به بیمه شده اطلاع رسانی می‌شود، ضمن اینکه امکان مشاهده تمامی مراحل انجام کار و همچنین مفاد رأی صادره کمیسیون پزشکی و امکان اعتراض به آن نیز از طریق منوی «درخواست‌های من» موجود در سامانه غیرحضوری برای متقاضی فراهم است.

همچنین نحوه استفاده از سامانه جامع کمیسیون پزشکی در قالب ویدئوی آموزشی و راهنمای کاربری در سامانه غیرحضوری تعبیه شده که بیمه شدگان می‌توانند قبل از ثبت درخواست معرفی به کمیسیون پزشکی نسبت به مشاهده و مطالعه آن اقدام و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با شماره ۱۴۲۰ مرکز ارتباطات مردمی تماس حاصل نمایند.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا