محیط زیست

شهرداری تهران به کمپین بین المللی هفته حمل و نقل پاک پیوست

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، شینا انصاری در این باره گفت: به دلیل اهمیت موضوع استفاده از حمل و نقل عمومی و در راستای کمک به کاهش در شهر تهران و همچنین اقداماتی که اخیراً شهردار تهران در راستای ترغیب استفاده از دوچرخه سواری انجام داده است، این اداره کل به نمایندگی از مجموعه شهرداری تهران به کمپین بین المللی هفته حمل و نقل پاک پیوست.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار با تاکید بر اینکه این کمپین از سال ۲۰۰۲ تحت نظارت اتحادیه اروپا شروع به کار کرده گفت: فعالیت‌های این کمپین در راستای روز جهانی بدون خودرو بوده و سال گذشته بیش از ۵۰ کشور و ۲۸۰۰ شهر جهان در این رویداد بین المللی مشارکت داشتند.

وی در ادامه افزود: امسال برای اولین بار درخواست مشارکت در این کمپین از سوی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به دبیرخانه آن ارسال شد و شهرداری تهران به عضویت آن در آمد.

جلسه هم اندیشی برگزاری هفته حمل و نقل پاک در راستای روز جهانی بدون خودرو با حضور دبیر کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران و نمایندگان اداره کل آموزش‌های شهروندی، شرکت کنترل کیفیت هوا، شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، اداره کل سلامت، سازمان ورزش و تندرستی، شرکت واحد اتوبوسرانی، دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد(UNDP)، سازمان حمل و نقل و ترافیک، کمیته ملی المپیک و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد.

این کمیپن از ۱۶ تا ۲۲ سپتامبر (۲۵ تا ۳۱ شهریور ماه) برنامه ریزی شده است و شهرهای مختلف دنیا برنامه‌های این هفته خود جهت برگزاری مراسم و مشارکت مردم اعلام می‌کنند، امید است با مشارکت مجموعه شهرداری تهران و هم اندیشی نهادهای ذیربط برنامه منسجمی با اهداف مرتبط تدوین و اجرایی شود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا