* شهردار تهران در محله شهرآرا ستارخان رای داد - اجتماعی نیوز
شهری

شهردار تهران در محله شهرآرا ستارخان رای داد

تصویر بنرشهردار تهران در پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها لحظاتی پیش در محله شهرآرا ستارخان رای خود را به صندوق انداخت.

به گزارش خبرگزاری همسو، پیروز حناچی لحظاتی پیش با حضور در حسینیه مکتب‌الصادق واقع در محله شهرآرا در ستارخان، رای خود را به صندوق انداخت.

حناچی سپس در جمع خبرنگاران گفت: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها در ۳۵۲ محله تهران و ۳۶۰۰ صندوق در حال برگزاریست، در این انتخابات بیش از ۲۰ درصد ثبت نام کنندگان بانوان و ۵۰ درصد را جوانان زیر ۴۰ سال تشکیل داده اند.

وی ادامه داد: در این دوره تلاش بر این بوده که حضور کاندیداها از نیروهای کارشناسی به صورت حداکثری باشد و بیش از ۱۲ هزار نفر به عنوان کاندیدا در این انتخابات شرکت کردند.

وی تاکید کرد: شورایاران در محلات امروز با انتخابات الکترونیک و در هر محله ۹ نفر انتخاب خواهند شد و با برگزاری الکترونیکی این انتخابات آراء باطله نداریم و درصد خطا کاهش پیدا می‌کند. نتایج اولیه دو ساعت پس از پایان این انتخابات اعلام خواهد شد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که اگر شهردار نبودید به عنوان کاندیدای شورایاری محله در این انتخابات شرکت می‌کردید یا خیر؟ گفت: تا الان در این انتخابات رای نداده بودم و اگر شهردار هم نبودم با توجه به مشغله‌ها کاندید نمی‌شدم.

وی در خصوص تعیین تکلیف قانون انتخابات شورایاری‌ها نیز گفت: به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی نیازمند آئین‌نامه خاص شورایاری‌ها هستیم.

حناچی در خصوص مشارکت در این انتخابات نیز گفت: انشالله مشارکت توسط شهروندان در این انتخابات خوب خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا