قضایی و حقوقی

صاحبان برخی حساب های معاملات فردایی، خارجی هستند

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز معاون دادستان و سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی هم در نشست خبری دادگستری استان تهران که به مناسبت هفته قضائیه برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر آخرین وضعیت ورود دادستانی به محدودسازی حساب‌های بانکی در برخورد با گفت: در بحث اخلال در نظام اقتصادی برخورد به طرح مختلف پیگیری شد. پس از اینکه برخورد با قاچاقچیان ارر انجام شد برخی افراد اقدام به جابه جایی فعالیت‌ها به کانال‌ها و اتاق‌های معاملات کردند.

وی افزود: بخشی از این معاملات فردایی انجام می‌شد و نه ی در کار بود و نه طلایی. تسویه حساب روزانه انجام می‌شد و قیمت سازی کاذب صورت می‌گرفت و در نظم اقتصادی اخلال ایجاد می‌کرد.

سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصاد تصریح کرد: مصوبه‌ای در این خصوص از سوی سران قوا در این رابطه مطرح شده بود که در دستور کار قرار داشت.

نجفی افزود: تعدادی از حساب‌ها صاحبان خارجی داشت و به بستری برای پولشویی تبدیل شده بود. با توجه به اینکه در مصوبه مصادیق و موارد مربوط به اخلال در نظام اقتصادی پیش بینی شده بود، بیش از ۲۰ حساب اصلی و تعدادی حساب فرعی مسدود شد.
البته برخی ممکن است دفاعیات داشته باشند که در حال بررسی است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا