دسته‌بندی نشده

صندوق امداد ولایت چه وام‌هایی می‌دهد؟

تصویر بنرمدیر کل کمیته امداد استان تهران از پرداخت ۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومانی وام قرض الحسنه به نیازمندان خبر داد و گفت: این مبلغ در بهار امسال و از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری همسو، حمیدرضا شیران، به اهداف صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اشاره کرد و افزود: ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، بدون دریافت کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع از مهم‌ترین اهداف صندوق قرض الحسنه امداد ولایت است.

وی به زمینه‌های پرداخت تسهیلات صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: پرداخت وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در زمینه ازدواج، درمان، تحصیل، مسکن، اشتغال به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه این صندوق از سپرده گذاری خیران، ادارات وسایر دستگاه‌ها استقبال می‌کند و طبق تفاهم نامه به معرفی شدگان طرف مقابل تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کند، گفت: برنامه ریزی هدفمند برای جذب سپرده‌های مردمی، تسریع در ارائه تسهیلات و پیگیری وصول مطالبات از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق است.

شیران به کسانی که درسال جاری در این صندوق سپرده گذاری کرده اند اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۴۹۵ نفر در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران سپرده گذاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال ۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است، ادامه داد: این مبلغ برای ۱,۲۳۳ فقره تسهیلات کارگشایی به میزان چهار میلیارد و ۶۷۱ میلیون تومان، ۱۳۲ فقره تسهیلات اشتغال زایی به مبلغ یک میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان ۳۲ فقره برای مسکن شامل ودیعه و کمک هزینه خرید به مبلغ ۳۲۹ میلیون تومان اختصاص یافته است.

شیران به سقف پرداختی تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اشاره و بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات کارگشایی تا پنج میلیون تومان، ودیعه مسکن ۱۵، تسهیلات اشتغال زایی و خرید مسکن تا ۳۰ میلیون تومان است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

شیران همچنین به تعداد شعب و عاملین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: دو شعبه از این صندوق در کلان شهر تهران واقع در خیابان فرجام و خیابان مالک اشتر و ۴۴ عامل در دفاتر کمیته امداد سراسر استان کار پرداخت تسهیلات به نیازمندان را برعهده دارند.

وی یاد آور شد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب متصل است که سپرده گذاران و وام گیرندگان می‌توانند به آسانی از خدمات این صندوق استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا