محیط زیست

ضرورت تسریع در تدوین قانون «حمل و به‌کارگیری سلاح محیط‌بانان»

تصویر بنرنماینده مردم علی آباد کتول در مجلس یازدهم با اشاره به حمله شکارچیان میانکاله به محیط‌بانان از تصویب ۳۰۰ میلیارد اعتبار برای فوق‌العاده محیط‌بانان در کمیسیون تلفیق و ضرورت تسریع در تدوین و ابلاغ قانون حمل و به‌کارگیری سلاح محیط‌بانان خبر داد. 

در گفت‌وگو با ایسنا درباره حمله مسلحانه و دسته‌جمعی شکارچیان در میانکاله گفت: محیط‌بانان ما بیش از ۳۰۰ – ۴۰۰ جانباز دارند و تا به حال، ۱۴۰ شهید داشته‌اند. خوشبختانه امسال در کمیسیون تلفیق مجلس۳۰۰ میلیارد تومان برای آنها در نظر گرفتیم. توجه ویژه و حمایت از این قشر در اولویت مجلس است. 

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم درباره به‌کارگیری سلاح محیط‌بانان گفت: چندی پیش دیدیم که مأمور جان بر کف نیروی انتظامی، در استان فارس به دست اشرار کشته شد. این اتفاق‌ها در همه استان‌ها و در زندگی همه نیروهای حفاظتی می‌افتد. قانون حمل و به‌کارگیری سلاح نیروی‌های انتظامی و محیط‌باتن باید در اولویت مجلس قرار گیرد. 

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد حمله مسلحانه شکارچیان گفت: ایران مهد فرهنگ و تمدن است. وقتی ممنوعیت شکار قانون می‌شود، همه باید به آن احترام بگذارند. اینکه عده‌ای با اسلحه راه بیفتند و هر کاری دلشان خواست انجام دهند، زیبنده کشور ما نیست. ما در اخلاق، انسانیت و قانون‌مداری باید در جهان الگو باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا