* فرماندار تهران روز شوراها را تبریک گفت - اجتماعی نیوز
شهری

فرماندار تهران روز شوراها را تبریک گفت

تصویر بنرفرماندار تهران با صدور پیامی نهم اردیبهشت روز شوراها را تبریک گفت و از شوراهای اسلامی شهر تهران و شوراهای روستایی های شهرستان تهران به منظور همکاری و کمک رسانی مومنانه در شرایط شیوع کرونا قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری تهران،‌ در پیام عیسی فرهادی آمده است: نهم اردیبهشت سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است این روز فرصتی است برای قدردانی از شوراهای شهر و روستا که با اندیشه و اتکا به خرد جمعی در جهت حل مشکلات در سطح محلی تلاش می کنند

به مصداق آیه شریفه وامرهم شورا بینهم، شوراهای اسلامی با درک صحیح از قدرت خرد جمعی و مشورت در انجام امور، توانسته اند در مرتفع نمودن بسیاری از موانع پیش روی توسعه کشورگامهای بزرگی بردارند.

مشورت، یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم‏‌گیری‏ است. جامعه‏‌ای که سنت مشورت در آن حاکم نیست، در تب و تاب خودمحوری می‌‏سوزد، ولی در جامعه‏‌ای که در آن هم‏فکری و نظرخواهی، اصلی یقینی است و از اجزای ضروری حیات آن به شمار می‏‌آید، بهترین راه و کامل‏ترین مسیر در برابر افراد گشوده خواهد شد.

پیامبر اعظم صلی‏‌الله‏ علیه‏ و‏ آله نیز می‏فرماید: «هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند.» آنان که گرفتار خودرأیی و استبدادند، در اشتباه به سر می‏‌برند و تنش‏‌های اجتماعی و سیاسی می‏‌آفرینند. نبود سنت مشورت در جامعه، رشد افکار را متوقف می‏‌سازد و چنین مردمی، شایستگی زندگی حقیقی را از دست می‌‏دهند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا