دسته‌بندی نشده

فروش خودرو سرقتی تهران در شهرستان

تصویر بنررئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری دو سارق خودرو در محدوده میرداماد که خودروهای سرقتی را با سند جعلی در شهرستان به فروش می‌رساندند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسو، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری در این باره اظهار کرد: چندی پیش یکی از شهروندان ساکن محدوده گاندی به کلانتری ۱۰۳ مراجعه و اظهار کرد که خودرو شخصی‌اش را به سرقت برده‌اند که در همین راستا، تیمی از ماموران کلانتری رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و تحقیقات برای دستگیری سارق این خودرو را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه پس از انجام بررسی مستندات پرونده برای تحقیقات بیشتر به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد گفت: اقدامات لازم از سوی کارآگاهان انجام شد تا اینکه ماموران با مراجعه به محل سرقت ضمن انجام بررسی‌های میدانی فیلم دوربین‌های مداربسته را بازبینی کردند که مشخص شد سارقان با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری مسروقه به محل مراجعه و اقدام به سرقت کرده‌اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: اطلاعات خودروی مسروقه سارقان در سیستم ردگیری پلیس آگاهی به ثبت رسید و کارآگاهان به تعقیب و بررسی خودروی مذکور پرداختند تا این که این خودرو در خیابان جردن مشاهده شد و پس از تعقیب و گریز سرنشین آن به نام «احمد» دستگیر شد. متهم به پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی‌های انجام شده به جرم خود درباره سرقت خودروی مذکور اعتراف کرد. در بازرسی از وی نیز دو دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد.

سرهنگ چهری، افزود: با انجام تحقیقات بعدی مشخص شد یکی از گوشی‌های همراه متهم، متعلق به یکی از سارقان سابقه دار به نام “مهران” است که در فیلم‌های ضبط شده دوربین مداربسته نیز مشاهده شده است. مشخصات وی نیز به دست آمد و مخفیگاهش در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی شد که ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی به این شهرستان اعزام شدند و متهم را دستگیر کردند.

وی با اشاره به انتقال متهم به تهران گفت: متهم نیز در تحقیقات انجام شده به جرم خود مبنی بر سرقت خودرو در تهران و اطراف تهران، و همچنین به پنج فقره سرقت دیگر خودرو اعتراف کرد.

به گفته وی و بر اساس گزارش پلیس، این متهمان پس از سرقت خودرو، آن را به شهرستان‌های غربی منتقل کرده و پس از تغییر مشخصات و مخدوش کردن ارکان اصلی خودرو، با اسناد و مدارک جعلی به فروش می رساندند. هم اکنون نیز متهمان پس از اعتراف به جرائم خود با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳ تهران، به بازداشتگاه منتقل شدند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا