قضایی و حقوقی

فساد برخی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحدهای تولیدی می‌شود

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران، میثم زالی در نشست کمیته حمایت و رفع موانع تولید دادگستری استان تهران اظهار کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب امروز تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند.

وی افزود: امروز نیاز جدی است از ظرفیت‌های قانونی توسط قوه قضائیه و به ویژه دادگستری استان تهران برای حفظ تولید استفاده کنیم زیرا صرفاً فساد درون برخی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی می‌شود.

دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید تأکید کرد: اگر قوه قضائیه در مسئله تولید ورود کند به طور قطع در آخر سال جاری جهش تولید در کشور محقق خواهد شد. ما از همکاری‌ها و مساعدت‌های قانونی دادگستری کل استان تهران برای حمایت از تولید در کل کشور یاری می‌طلبیم.

محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در شرایط حساس کنونی توقف فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی، ضرر و زیان حتمی به اقتصاد کشور محسوب و مطابق تکالیف صریح قانونی باید از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری به عمل آید.

وی افزود: قطعاً در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و به‌رغم بحران ناشی از انتشار ویروس کرونا، تلفات و لطمه‌های جبران ناپذیری که بر مردم عزیز کشورمان و بدنه اقتصاد وارد می‌شود، متأسفانه همچنان تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داریم که با هیچیک از موازین و مقررات بین‌المللی، انسانی و اخلاقی مطابقت ندارد.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید با ساز و کارهایی که در اختیار دارند، حمایت جدی از تولید و تسهیل روند امور را برای تولیدکنندگان، صنعتگران و همچنین بخش اقتصاد فراهم کنند تا دوران بحران و جنگ اقتصادی را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

حشمتی مهذب تاکید کرد: هدف ما در سال جهش تولید این است که در بخش حمایت و رفع موانع تولید پیگیری‌های جدی و اقدامات مؤثری انجام داده تا بتوانیم شعار محوری (جهش تولید) را به طور کامل محقق کنیم.

این مقام قضائی خاطر نشان کرد: دستگاه قضائی و دادگستری استان تهران از ظرفیت و اختیارات قانونی خود برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی حداکثر استفاده را خواهد کرد تا نگذارد هیچ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل شود و آنهایی را که در شرایط سخت فعلی متوقف شده‌اند نیز پیگیری می‌کنیم تا به چرخه تولید بازگردند.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: با برخورداری از ظرفیت‌های قانونی و اجرای آن و همچنین ورود قوه قضائیه به مسئله رفع موانع واحدهای تولیدی تا پایان سال و با استمرار فعالیت‌های اقتصادی امیدواریم شاهد شکوفایی و انقلاب تولیدی در کشور باشیم.

حشمتی مهذب در خاتمه افزود: متأسفانه در حال حاضر به دلیل سو مدیریت و عدم حمایت قاطعانه توسط مسئولین تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل شده‌اند و بنابراین واحدهای قضائی و به ویژه دادستان‌ها در این زمینه نباید اجازه بدهند تا هیچ واحد فعال تولیدی تعطیل شود.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا