* فعالیت دارالقرآن‌ها برای دانش‌آموزان در تابستان - اجتماعی نیوز
آموزش و پرورش

فعالیت دارالقرآن‌ها برای دانش‌آموزان در تابستان

تصویر بنرمدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش با تشریح فعالیت‌های تابستانی این اداره کل، اظهار کرد: مراکز دارالقرآن الکریم به‌عنوان محل و مأمن فعالیت‌های قرآنی محله‌ها در طول سال و ایام تابستان است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمدرضا مسیب زاده در خصوص غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان با توجه به تداوم محدودیت‌های متأثر از شیوع ویروس کرونا، گفت: همواره تأکید کرده‌ایم که تابستان مدارس تعطیل می‌شود، اما تربیت تعطیل نمی‌شود. با توجه به این اصل مهم، آموزش‌وپرورش بر اساس وظایف ذاتی خود در طول سال تحصیلی، تابستان را هم به‌عنوان سال تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ بنابراین فعالیت‌های جامعی را برای بخش‌های مختلف پیش‌بینی کرده است که در بستر فضای مجازی انجام خواهد شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش افزود: غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در وزارت آموزش‌وپرورش همه‌ساله با راه‌اندازی پایگاه‌های تابستانی، از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی به‌عنوان دبیرخانه کشوری این فعالیت‌های ارزشمند و بزرگ باهمت و همکاری اداره کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش، در پایگاه‌های ۱۷ گانه قرارگاه مجازی، فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز و همچنین به‌صورت ویژه مراکز دارالقرآن الکریم به‌عنوان محل و مأمن فعالیت‌های قرآنی محله‌ها قرار است که امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مسیب زاده ادامه داد به همین منظور پایگاه‌های ۱۷ گانه و به‌صورت ویژه مراکز دارالقرآن الکریم در سراسر کشور پذیرای تمام دانش آموزان در بستر فضای مجازی خواهند بود و در کنار ظرفیت‌های دیگری که آموزش‌وپرورش پیش‌بینی کرده است، ازجمله، کانون‌های فرهنگی و تربیتی، کانون‌های ورزشی، اردوگاه‌ها، پژوهسراهای دانش‌آموزی و… در خدمت فعالیت‌های تابستانی دانش آموزان خواهند بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: تشکل‌های دانش‌آموزی شامل؛ سازمان بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، سازمان دانش‌آموزی و سازمان جوانان هلال‌احمر فعالیت‌های رسمی خود در تابستان با جدیت دنبال می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا