شهری

فعالیت ۲۰۰ پیمانکار سرویس مدرسه/ محاسبه “نرخ کرایه” بر پایه سال گذشته

تصویر بنرمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد وضعیت همزمان با بازگشایی مدارس توضیحاتی ارائه کرد.

اسماعیل‌بگی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تهمیدات سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ۱۴ فروردین همزمان با بازگشایی مدارس و برگشتن ساعات کار ادارات به پیش‌ از کرونا گفت: هماهنگی‌هایی با آموزرش و پرورش در خصوص نحوه فعالیت سرویس مدارس و نرخ کرایه داشتیم که نهایتا در این زمینه به تفاهم رسیدیم و مقرر شد کرایه سرویس مدارس بر مبنای نرخ ۱۴۰۰ محاسبه شود.

 وی با بیان اینکه ۲۰۰ پیمانکار در حوزه سروس مدارس ساماندهی شدند اظهار کرد: در چند روز گذشته رایزنی‌هایی با وزارت آموزش و پرورش داشتیم تا در مورد سرویس مدرسه با کمترین مشکل روبه رو باشیم.

اسماعیل‌بگی افزود: البته دقت داشته باشید که مدت کمی به پایان سال تحصیلی باقی مانده و ممکن است این کرایه ها که بر مبنای سال ۱۴۰۰ تعیین شده برای رانندگان به صرفه نباشد. همچنین فرسودگی ناوگان چه در حوزه تاکسی و چه سرویس مدرسه قطعا مشکلات ایمنی ایجاد می کند و به همین دلیل تلاش کردیم تنها از خودروهایی استفاده کنیم که معاینه فنی داشته باشند و همین موضوع هم دست ما را بست اما از آنجایی که ایمنی دانش‌آموزان و مردم خط قرمز ما است، بر داشتن معاینه فنی تاکید کردیم.

وی با بیان اینکه با توجه به برگشتن ساعت کار ادارات به قبل از زمان کرونا تمهیداتی نیز در حوزه تاکسیرانی داشتیم اظهار کرد: برهمین اساس آمادگی ۱۰۰ درصدی داریم و همه ناظران ما از صبح ۱۴ فروردین در سطح شهر به نظارت مشغول هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: البته دقت داشته باشید که توجه هر چه بیشتر به ناوگان حمل و  نقل عمومی سبب می‌شود که خدمات بهتری به شهروندان ارائه کنیم و شهر با آلود گی کمتری مواجه است اما بازگشت ساعات اجرای طرح ترافیک به زمان قبل کرونا سبب می‌شود که هسته مرکزی شهر خلوت‌تر شده و سرعت خدمت رسانی به مردم افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا