* لزوم اصلاح ساختار تولید و توسعه کارگاه‌های خرد برای تحقق جهش تولید - اجتماعی نیوز
شهری

لزوم اصلاح ساختار تولید و توسعه کارگاه‌های خرد برای تحقق جهش تولید

تصویر بنررییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر لزوم اشباع بازارهای داخلی از کالاهای ایرانی در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است، گفت: تحقق جهش تولید در گروی اصلاح ساختار تولید با محوریت بخش خصوصی است.

نعمت اله ترکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وجود ظرفیت‌های لازم در استان تهران برای تحقق جهش تولید، تصریح کرد: خوشبختانه امروز همه دستگاه‌ها در سطح استان تهران بر اساس سند راهبردی استان حرکت می‌کنند و در حقیقت برنامه محور شده‌اند که این امر نوید حرکت رو به جلو در چارچوبی مشخص را می‌دهد.

وی افزود: در سطح استان تهران برای تحقق جهش تولید اولویت های ده گانه‌ای تعیین شده که ظرفیت‌های لازم برای آنها وجود دارد؛ برای مثال اصلاح ساختار تولید با حذف ضوابط اجرایی زائد و غیر ضرور در راه اندازی کسب و کارها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای اجرای جهش تولید باید توسعه دولت الکترونیک و به حداقل رساندن فرایند صدور مجوزهای سرمایه گذاری انجام شود و از سوی دیگر توسعه کانون های تولیدی خرد و کارگاه‌های کوچک با توجه به نقش قابل توجه آنها در اشتغال‌آفرینی به طور جد مدنظر قرار گیرد.

کارآمد سازی نظام توزیع کالا و خدمات، تکیه بر مزیت‌های بومی در استانه تهران

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران کارآمد سازی نظام توزیع کالا و خدمات و تکیه بر مزیت‌های بومی تولید از قبیل توسعه کشت گلخانه‌ای را از اولویت‌های تحقق جهش تولید در استان تهران خواند و افزود: توسعه بازارهای صادراتی و افزایش رقابت پذیری و بهره وری همراه با نوآوری و کیفیت تولیدات از مواردی است که در سال جاری در سطح استان دنبال خواهد شد.

به گفته ترکی، همچنین بهره‌مندی از توان نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان برای رفع نقایص زنجیره تولید مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: از اولویت‌های دیگر تحقق جهش تولید، می توان به گسترش صنایع تکمیلی و تبدیلی در بخش کشاورزی به منظور جلوگیری از خام فروشی و تقویت زنجیره غذایی و تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا محصولات نهایی در داخل و قطع وابستگی در حوزه کالاهای پرمصرف اشاره کرد.

وی ادامه داد: اولویت‌ها باید به گونه ای در سطح استان دنبال شوند که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری جهش تولید تغییری محسوس در زندگی مردم ایجاد کند؛ لذا باید توسعه کارگاه‌های خرد و افزایش تولید کالاهای ایرانی در بازارهای داخلی به عنوان مهم‌ترین اولویت استان تهران اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا