دسته‌بندی نشده

لزوم بازنگری در طرح جامع پسماند شهری/ طرحی که بیش از ۱۰ سال از آن می‌گذرد

تصویر بنر


ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از لزوم بازنگری در طرح جامع پسماند شهری استان خبر داد.

دکتر احمدرضا دالوند در جلسه پسماند شهری استان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که در زمینه‌های مختلف با آن مواجه هستیم بحث فرهنگ‌سازی است که در جامعه به آن توجه نکرده‌ایم، اظهار کرد: لرستان فرهنگ غنی و مردم فهیمی دارد اما در خصوص مسائل مختلف توسط متولیان امر به خوبی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه نخاله‌های ساختمانی در بسیاری از مناطق استان در حریم شهرها و جاهای نامشخص رها می‌شوند، افزود: شهرداری‌ها باید سایت‌های مشخصی برای ریختن نخاله‌های ساختمانی به مردم معرفی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: افرادی که نخاله‌ها را در مکان‌هایی غیر از سایت‌های معرفی شده رها می‌کنند توسط نیروهای محترم انتظامی با هماهنگی دستگاه محترم قضا با آنان به شدت برخورد می‌شود.

وی به تهیه طرح جامع پسماند شهری در سال ۱۳۹۰ توسط اداره کل محیط زیست استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه این طرح تاکنون اجرایی نشده و با توجه به اینکه بیش از ۱۰ سال از آن می‌گذرد نیاز به بازنگری دارد که سریعاً باید توسط نیروهای متخصص بررسی شود.

دالوند عنوان کرد: در همین راستا طرح مذکور پس از بازنگری، در جلسه بعدی بررسی و با تهیه برنامه زمان‌بندی مناسب، اقدامات لازم برای اجرایی شدن توسط دستگاه‌های مربوطه پیگیری می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

منبع: همسونیوز

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا