* لزوم تامین اعتبارات و شارژ انبارهای امدادی با شروع بارندگی ها - اجتماعی نیوز
حوادث و بلایا

لزوم تامین اعتبارات و شارژ انبارهای امدادی با شروع بارندگی ها

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، کریم همتی در جلسه شورای معاونین این جمعیت یکی از شاخص‌ترین فعالیت‌های هلال‌احمر در ۲ سال گذشته را توسعه خانه‌های هلال در کشور عنوان و تاکید کرد: تجهیز این خانه‌ها در کنار توسعه کمّی آنها، امر بسیار مهمی است که به اعتبارات ویژه‌ای نیاز دارد و در این زمینه می‌توان از کمک‌های بین‌المللی و همچنین اعتبارات وزارت کشور در حوزه مدیریت بحران استفاده کرد چراکه توسعه این خانه‌ها با توجه به اهداف آموزشی و… و. که در نظر دارد، در کاهش آثار بلایای طبیعی و انسان‌ساخت بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به شروع بارندگی‌های پاییزی و زمستانی و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی مناطق کشور، تاکید کرد: تسریع در شارژ انبارهای امدادی و تعمیرات ناوگان امدادی و خودرویی هلال‌احمر باید مورد توجه قرار گیرد و اعتبارات لازم در این زمینه تأمین شود تا برای امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در این شرایط با مشکلی مواجه نشویم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه با اشاره به قانون بودجه سال ۱۴۰۰ که هرگونه به‌کارگیری افراد منع قانونی دارد، خواستار بررسی راهکارهای قانونی و تلاش برای تأمین اعتبارات لازم به‌منظور جذب نیروهای ایثار هلال‌احمر که در آزمون سال ۹۹ شرکت کرده‌اند، شد.

همتی همچنین با اشاره به اینکه هلال‌احمر تا کنون بیش از ۷۶ میلیون واکسن به کشور وارد کرده است، تاکید کرد: خوشبختانه نتیجه اصلی حاصل از واردات واکسن و واکسینه کردن مردم، کاهش موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در میان کادر درمان و مردم و همچنین کاهش آمار بیماران بستری در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها بوده است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا