شهری

لغو طرح تعریض محورهای ولیعصر، شوش و وحدت اسلامی

تصویر بنررئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از لغو طرح تعریض محورهای ولیعصر (عج)، وحدت اسلامی و شوش در کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسو، محمد سالاری در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با اشاره به مصوبه روز گذشته کمیسیون ماده ۵ گفت: از آنجایی که رویکرد کمیسیون ماده ۵ از صرف درآمدزایی و بارگذاری به رویکردهای کیفی‌سازی سوق پیدا کرده روز گذشته طرح تعریض محور ولیعصر از میدان راه‌آهن تا خیابان نوفل‌لوشاتو به طول چهار کیلومتر که راسته تاریخی و میراثی است، لغو شد. با توجه به مطالعاتی که در این خصوص انجام شده ضرورتی برای تحقق طرح تعریض وجود نداشت. ضمن اینکه در این طرح باید درختان چناری که در این راسته وجود داشت جابه‌جا می‌شد.

وی افزود: قرار بود محور حافظ، وحدت اسلامی حد فاصل خیابان انقلاب تا خیابان شوش به طول ۷.۴ کیلومتر که از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است در محدوده تهران ناصری طرح تعریض در آن پیاده‌سازی شود که در راستای رویکرد انسان‌محوری طرح تعریض این محدوده نیز لغو شد.

سالاری تأکید کرد: محور شوش در حوزه جنوبی حصار ناصری نیز قرار بود مطابق طرح تفصیلی از ۳۰ متر به ۴۵ متر برسد که این طرح نیز در جلسه روز گذشته کمیسیون ماده ۵ لغو شد. همچنین طرح ارتقای کیفی میادین ولیعصر (عج) و نبوت نیز به تصویب این کمیسیون رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا