* ماجرای واگذاری کپسول‌های اکسیژن شهرداری به افرادی غیر از کارمندان شهرداری تهران - اجتماعی نیوز
شهری

ماجرای واگذاری کپسول‌های اکسیژن شهرداری به افرادی غیر از کارمندان شهرداری تهران

تصویر بنرمدیرعامل شرکت شهرسالم گفت: ممکن است فردی کارمند شهرداری تهران باشد اما بیمه شهرداری نباشد. افراد از این موارد امانی هم می‌توانند از کپسول‌های اکسیژن بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، حمید چوبینه درباره گفته یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر اینکه کپسول‌های اکسیژن شهرداری دراختیار غیر از کارمندان شهرداری تهران قرار گرفته، توضیح داد: اگر اعضای شورای اسلامی شهر تهران گزارشی از تخلف یا همین مواردی که در صحن اعلام کردند در دست دارند برای شرکت شهر سالم ارسال کنند. بلافاصله پس از دریافت، گزارش‌ها بررسی خواهد شد.

وی با تأکید براینکه شرکت شهر سالم در ارائه خدمات پزشکی اینچنینی طبق ضوابط و مقررات کمیسیون‌های مربوطه عمل می‌کند، اضافه کرد: بعضاً خانواده شهرداری تهران، کپسول‌های اکسیژن سازی را که دریافت می‌کنند تا پایان دوره درمان در اختیار دارند. اگر دستگاهی تحویل داده نشده به این علت است که افراد هنوز دوره درمان را به پایان نرسانده‌اند.

چوبینه در ادامه عنوان کرد: اگر گفته می‌شود که به افرادی غیر از کارمندان شهرداری تهران داده شده، مواردی بوده که از سمت دفتر شهردار و سازمان‌های مختلف اعلام شده است تا به صورت امانی در مدت کوتاهی دراختیارشان قرار گیرد. 

به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم؛ ممکن است فردی کارمند شهرداری تهران باشد اما بیمه شهرداری نباشد. افراد از این موارد امانی هم می‌توانند بهره مند شوند.

وی مثال زد: جانبازی وجود دارد که در شرایط خاص و بحرانی قرار گرفته و از طریق دفاتر مدیران و مسئولان (حتی اعضای شورا) بابت مساعدت، معرفی شوند؛ البته این موارد گاهاً به صورت یک الی دو مورد پیش میاید.

چوبینه در پاسخ به این پرسش که چه مدت دستگاه‌ها دراختیار بیماران قرار می‌گیرد، گفت: دستگاه‌های کپسول اکسیژن تا پایان دوره درمان و نقاهت دراختیار بیماران قرار می‌گیرد و این زمان از یک تا سه هفته متغیر است.

وی در ادامه گفت: معمولاً به صورت اورژانسی ۱۰ تا ۱۵ دستگاه به صورت آماده باش، همیشه وجود دارد. زمانی که این دستگاه‌ها تحویل داده می‌شود در موعدهای مختلف بازپس گیری خواهد شد و اگر دوباره موردی پیش بیاید به همکاران داده خواهد شد. در طول سال شاید لازم باشد که ۱۰۰ دستگاه کپسول اکسیژن هم به بیماران شهرداری داده شود؛ این یک اتفاق معمول و طبیعی است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، به گفته مدیرعامل شرکت شهرسالم؛ اگر کپسولی هنوز برگشت داده نشده به این معنی است که در دست بیمار قرار دارد و در حال استفاده از کپسول اکسیژن است. اگر گفته می‌شود که هفت دستگاه هنوز بازگردانده نشده به این معنی است که هنوز در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا