محیط زیست

«ماوی» درگیر بیماری عفونی است/وضعیت جسمی پلنگ ثابت نیست

تصویر بنرمدیرباغ وحش ارم با اشاره به آخرین وضعیت «ماوی» گفت: «ماوی» دچار خشک شده است و وضعیت ثابتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، چند روز پیش(۶ بهمن ماه) مدیر باغ وحش ارم از بیماری عفونی یک قلاده ماده پلنگی که سال۹۸ از پارک پردیسان به باغ وحش ارم منتقل شد، خبرداد. به گفته مدیر باغ وحش ارم این ماده پلنگ دچار بیماری حادعفونی شده  است و حال مساعدی نداشت.

قندالی درباره وضعیت«ماوی»گفته بود که با توجه به  آزمایش‌های اولیه «ماوی» دچار یک عامل فوق حاد عفونی شده است و به دلیل اینکه «ماوی» نمی‌تواند غذا بخورد، مدام در حال سرم‌درمانی و دریافت آنتی‌بیوتیک است. به دانشکده دامپزشکی نیز برای انجام سی‌تی‌اسکن منتقل شد و به‌طور کلی درحال درمان است.

سه روز بعد(۹ بهمن ماه)رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش،تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی تهران با اشاره به وضعیت «ماوی» – ماده پلنگ پارک ارم – گفته بود: حال این گونه بهتر شده است و آب و غذا می‌خورد. آزمایش‌ها برای تشخیص عامل بیماری نیز در حال انجام است.

پرویز قندالی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ماده پلنگ بیمار اظهار می‌کند: وضعیت«ماوی» فراز و نشیب دارد، یک روز آب و غذا خورد و روز دیگر نمی‌خورد و همچنان سرم درمانی ادامه دارد.

مدیر باغ وحش ارم درباره نوع بیماری «ماوی»اظهار کرد: بیماری این ماده پلنگ یک بیماری عفونی خشک است که درحال سرم درمانی است و مراحل درمانی را با کمک متخصصان و بخش دامپزشکی طی می کند اما وضعیت آن هنوز ثابت نیست.

قندالی در پایان تصریح کرد:ما برای بهبودی «ماوی»تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم، امیدواریم که به بهبودی کامل برسد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا