دسته‌بندی نشده

مخالفت با ممنوعیت کاندیداتوری کارمندان شهرداری در شورایاری‌ها- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مجید فراهانی امروز در جریان برگزاری صد و چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر نسبت به پیشنهاد حذف کارمندان شهرداری از کاندیداتوری در انتخابات شورایاری‌ها واکنش نشان داد.

فراهانی در مخالفت با اینکه کارمندان شهرداری تهران نمی‌توانند کاندید انتخابات شورایاری شوند گفت: کسانی که کارمند شهرداری منطقه خاصی هستند، نمی‌توانند کاندیدای شورایاری شوند چرا که تعارض منافع ایجاد می‌شود و شورایاری که نهاد نظارتی است  عملا نمی‌تواند خودش مجری باشد که البته این امر صحیح است.

عضو شورای شهر تهران، افزود: مسئله دیگر این است که چرا فردی که در یک قسمت شهرداری کار می‌کند نتواند در جایی که سکونت دارد و ارتباطی با منطقه مربوطه ندارد عضو شورایاری باشد؟ این پیشنهاد در تعارض با حقوق شهروندی است و ما به  یک باره طیف وسیعی از نیروهای منتسب به  شهرداری را از حق شهروندی خود محروم می‌کنیم.

فراهانی تصریح کرد: با این حال کسانی که در شهرداری و مدیریت شهری فعالیت می‌کنند نگاه دقیق‌تر و علمی تخصصی‌تری نسبت به  وظایف شهری دارند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: این افراد مسائل مربوط به فضای سبز شهرداری، پسماند، فرهنگی اجتماعی و… را نسبت به افرادی که فعالیت‌های دیگری انجام می‌دهند بهتر مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی گفت: خواهش من این است که نیروهای فعال مدیریت شهری را از حقوق شهروندی محروم نکنیم و با این کار کرامت اعضای منتسب به مدیریت شهری را زیر سؤال نبریم.

فراهانی تصریح کرد: شرکت در انتخابات شورایاری از سوی افرادی که در منطقه خاصی کار می‌کنند صحیح نیست اما این امکان را نباید از کسانی که در منطقه‌ای سکونت دارند سلب کنیم.

به گزارش تسنیم، این پیشنهاد با 9 رای مخالف به تصویب اعضای شورای شهر تهران نرسید.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا