قضایی و حقوقی

مدت رسیدگی به پرونده های ماده ۴۷۷ به ۳ ماه کاهش پیدا کرده است

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق گفت: در دوره تحول مهم‌ترین دغدغه رئیس این است که چه برنامه‌هایی در قوه قضائیه اجرا کنیم تا مشکلات مردم کم شود و مراجعه مردم به دادگستری کاهش پیدا کند.

وی گفت: رسیدن به این اهداف نیازمند پیش زمینه‌هایی است، یکی از راه‌ها این است که پرونده‌های معوق را تعیین تکلیف کنیم که در این رابطه کارهای بسیاری خوبی انجام شده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: در دستگاه قضا برنامه‌هایی را تنظیم کردیم که تا پایان سال تکلیف پرونده‌های معوق را تک تک مشخص کنیم و معین شود چرا یک پرونده به طول انجامیده است و راهکارهایی ارائه دهیم تا پرونده‌های معوق در مدت مشخصی به نتیجه برسند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق تصریح کرد: در کنار این موضوع مسئله‌ای که اخیراً در مورد معیشت کارکنان دستگاه قضا پیش آمده است مورد توجه حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه قرار دارد که در این باره راهکارهایی ارائه شده است.

وی گفت: هر چند که در مجلس طرح افزایش فوق العاده خاص کارکنان دادگستری تأیید نشد اما با هماهنگی‌هایی که با دولت انجام شده، خبرهایی خوبی در راه است که به زودی اعلام می‌شود.

معاون اول قوه قضائیه در مورد تعیین تکلیف پرونده‌های ماده ۴۷۷ گفت: در دوره تحول رسیدگی به پرونده‌های ماده ۴۷۷ در معاونت قضائی قوه قضائیه بسیار خوب شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق بیان کرد: در سال‌های گذشته رسیدگی به پرونده‌های ماده ۴۷۷ حدود ۳ تا ۴ سال طول می‌کشید که در حال حاضر رسیدگی به این پرونده‌ها به ۳ ماه و رسیدگی به پرونده‌های مربوط به استیذان به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا