آموزش و پرورش

مدرسه، کانون تربیتی محله می شود

تصویر بنر



مدیرکل دفتر از اجرای «طرح تحولی مدرسه کانون تربیتی محله» در ۷۲۳ منطقه آموزش و پرورش کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، نورعلی عباسپور با بیان اینکه مهم ترین فعالیت انجمن اولیا و مربیان تبدیل یک مدرسه در هر منطقه به کانون تربیتی محله در قالب طرح تحولی منشعب از سند تحول بنیادین است، اظهارکرد: در هر منطقه یک مدرسه یعنی ۷۲۳ مدرسه در سراسر کشور به عنوان مدرسه کانون تربیتی محله فعالیت می کنند.

وی افزود: تاکنون ۱۶ جلسه توجیهی برای مدیران مدارس مجری طرح مدرسه کانون تربیتی محله برگزار شده است.

عباسپور به همکاری وزارت کشور در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: دومین محور فعالیت های انجمن موضوع اتاق های گفت و گو ویژه  اولیا در مدارس است.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: «اولیا» رکن مدرسه هستند و باید مورد توجه قرار گیرند. تجارب بین المللی نیز مؤید این موضوع است.

وی افزود: اکنون تعداد ۳۰ هزار مدرسه، دارای «اتاق گفت وگوی اولیا» هستند که در این طرح راه اندازی را به صورت داوطلبانه انجام داده اند.

عباسپور اظهارکرد: در آیین افتتاح همزمان از هر استان، ۱۰ مدرسه انتخاب و افتتاح آماده شدند. برنامه دیگر ایجاد مراکز جامع مشاوره خانواده است که در ۱۰ هزار مدرسه مستقر است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: تولیدات رسانه ای و چاپ کتاب محور چهارم فعالیت های انجمن است که هشت استان در این زمینه معرفی شدند.

انتهای پیام

منبع:

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا