قضایی و حقوقی

مدیرکل زندان های استان گلستان منصوب شد

تصویر بنربه گزاش خبرگزاری مهر، علی اصغر رنجبر طی حکمی از سوی رئیس سازمان زندان‌ها به عنوان مدیرکل زندان‌های استان گلستان منصوب شد.

رئیس سازمان زندان‌ها در حکم صادره بر توجه ویژه به فرآیند اصلاح و تربیت زندانیان بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام، توجه به مراقبت‌های بعد از خروج، حمایت از خانواده زندانیان و استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای توسعه استانداردهای زندانبانی تاکید نموده است.

جهانگیر در مراسم امضای حکم انتصاب مدیرکل زندان‌های گلستان گفت: پیاده سازی سیاست‌های قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و نیل به اهداف اصلاحی و تربیتی و توسعه خدمات زندانبانی بر اساس استانداردهای موجود در گرو مدیریت جهادی و علمی است که امروز بحمدالله بدنه مدیریتی و کارشناسی سازمان زندان‌ها واجد چنین ویژگی‌های هست.

وی همچنین از خدمات و فعالیت‌های ارزنده علیرضا رضوانی در طول مدت تصدی مدیریت زندان‌های استان گلستان تقدیر نمود.

در حکم انتصاب علی اصغر رنجبر آمده است:

«اصلاح، تربیت و ارشاد زندانیان و فراهم ساختن بستر و امکانات لازم برای بازگشت مجدد به کانون خانواده و پذیرش آنان در اجتماع، همزمان با اعمال برنامه ریزی برای مراقبت بعد از خروج و جلب همکاری دستگاه‌های ذیربط در این مهم، از جمله وظایف اساسی امر زندانبانی است که نیل به آن مستلزم برنامه‌ای راهبردی بر مبنای فرهنگ انسان ساز و تعالی بخش دین مبین اسلام است که باید ضمن همکاری و هماهنگی اثر بخش با مسئولین محترم قضایی و اجرایی استان و جلب حمایت مادی و معنوی آنان به اجرا درآید.

مقتضی است نهایت مساعی و همت خود را در جهت سالم سازی هرچه بیشتر محیط زندان‌ها از طریق توسعه آموزش‌ها، حرفه آموزی، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت، توام با پاس داشت ارزش‌های فرهنگی و دینی و نظارت برحسن اجرای قوانین، مقررات و آیین نامه اجرایی سازمان را به کار گرفته تا نسبت به تحقق سیاست‌های ابلاغی مصوب ریاست محترم قوه قضائیه مبتنی بر رهنمودهای مقام معظم رهبری «مدظله العالی» شاهد مدیریتی جهادی در این عرصه خدمتگزاری باشیم.»

علی اصغر رنجبر پیش از این رئیس اداره قضایی و اجرای احکام زندان‌های استان گلستان بود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا