شهری

مدیریت شهری برای خروج گود برج میلاد از بلاتکلیفی اقدام کند

تصویر بنرنایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نشست مشترک شورا و اظهار داشت: تکلیف ایمن سازی قطعی گود برج میلاد با توجه به تکالیف قانونی و میان بخشی که وجود دارد باید هر چه سریعتر مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، پرویز سروری در جلسه بررسی تعیین وضعیت و پایدار سازی گود برج میلاد در ابتدای این جلسه به حساسیت شورای شهر تهران برای ساماندهی و پایدارسازی همه گودهای شهر تهران تاکید کرد و گفت: پایدارسازی و تعیین تکلیف گود برج میلاد موضوعی است که نیازمند هم افزایی شورای شهر و شهرداری دارد تا با نگاهی واقع بینانه راه حلی مفید و موثر و اجرایی تبیین و عملیاتی شود.

عباسی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص تاکید کرد: موضوع پایدارسازی گود باید به نحوی انجام گیرد که قابلیت اتصال به پروژه را داشته باشد. بر همین اساس معاون فنی و عمران شهرداری تهران به ارائه راهکارهای تخصصی در خصوص اجرایی شدن این پیشنهاد پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین آقامیری، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه عنوان کرد: باید نظام سرمایه گذاری در جهت رضایت مندی طرفین شکل بگیرد ضمن اینکه رصد کارشناسی در خصوص امنیت گود نیز در زمان اجرای پروژه ادامه داشته باشد.

علوی، رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه بر ضرورت حفظ پهنه گردشگری در جریان اجرای فازهای تکمیل مجموعه برج تاکید کرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع بندی این جلسه پس از استماع گزارش اعضای حاضر گفت: گزارش های ارائه شده نشان از عظم جدی شهرداری برای حل مشکل گود برج میلاد دارد و این در حالی است که اعضای شورای شهر تهران با جدیت پیگیر رفع مشکل گود برج میلاد هستند از این رو شهرداری به منظور هم افزایی و تسریع در اجرای گام های این پروژه گزارش های خود را در حین اجرا به شورای شهر تهران ارائه کند.

صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز با اشاره به تشکیل شورای راهبری برج میلاد، اظهار داشت: سال گذشته، معاونت های شهرسازی و معماری و فنی و عمرانی شهرداری تهران، جلساتی را به منظور تعیین تکلیف فاز دوم برج میلاد با سایر سازمان های مربوطه داشتند و با استفاده از مطالعات کارشناسی و علمی که در این خصوص انجام شده بود، گزارشی تهیه کرده و در جلسه ای به شهردار تهران ارائه دادند که در همان جلسه ایشان شورای راهبری برج میلاد را به ریاست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و عضویت معاونت های فنی و عمران و مالی و اقتصادی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهر تهران و مدیرعامل برج میلاد تشکیل دادند.

وی با اشاره به آسیب شناسی انجام شده در خصوص تعیین تکلیف گود برج میلاد اظهار داشت: هم اکنون اقدامات لازم در خصوص انتخاب شریک شهرداری در ساخت این پروژه براساس مصوبه کمیسیون ماده ۵ در حال انجام است.

شعبانی، معاون فنی و عمرانی شهردار تهران در این جلسه به بیان آخرین نظریات کارشناسی در خصوص میزان پایداری و شیوه های پایدار سازی گود اشاره کرد و گفت: نظریات کارشناسی نشان می دهد که پایدار سازی این گود به وسیله قاب سازه ای توجیه عملیاتی لازم را دارد و می تواند مشکل گود برج میلاد را برطرف کند.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، پرویزسروری در ادامه جمع بندی جلسه اظهار داشت: برای کاهش دغدغه های موجود در خصوص ایمنی گود معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران رأساً نسبت به پایدارسازی جداره گود با استفاده از قاب های سازه ای به نحوی که امکان الحاق آن به پروژه وجود داشته باشد، اقدام کند.

وی ادامه داد: از آنجایی که قرار است، این پروژه مطابق مصوبه فعلی کمیسیون ماده پنج اجرایی شود، معاونت شهرسازی و معماری می بایست هرچه سریعتر، مصوبه مربوطه را برای اجرا ابلاغ کند. از طرفی شهرداری منطقه ۲ نیز نسبت به صدور پروانه ساختمانی در عرصه دارای سند مالکیت شهرداری تهران مطابق مصوبه کمیسیون ماده پنج اقدام کند تا بتوان بدون وقفه نسبت به آغاز عملیات اجرایی پروژه اقدام کرد.

نایب رئیس شورای شهر تهران افزود: معاونت شهرسازی و معماری با توجه به مسئولیتی که در شورای راهبردی دارد می بایست هرچه سریعتر نسبت به جذب سرمایه گذار برای تکمیل این پروژه اقدام کرده و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی نیز مراحل به کارگیری شریک صاحب صلاحیت را طی فرایند قانونی تکمیل و به سرانجام برساند.

وی ابراز امیدواری کار با حرکت جهادگونه مدیریت شهری بتوان هرچه سریعتر مشکل گود برج میلاد را برطرف کرده و شورای انقلابی نیز مصمم است تا نقش شتاب دهنده را در خصوص حل مشکلات شهروندان در شهر به دور از هرگونه مسائل حاشیه ای ایفا کند.     

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا