رفاه و خدمات اجتماعی

مذاکره با وزارت بهداشت برای تأمین هزینه درمان بیماران کرونایی

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز مصطفی سالاری در خصوص پروژه‌های بیمارستان میلاد ۲ و ۳ و روند ساخت آن به خبرنگار مهر گفت: چند سال قبل ۸ پروژه بزرگ بیمارستانی در کشور تعریف شد و قرار بود یک شرکت اروپایی تأمین‌کننده مالی آن باشد و احداث آن را بر عهده بگیرد اما به دلیل مشکلاتی، امکان حضور و مشارکت آنها منتفی شد و این پروژه‌ها فعلاً متوقف شده است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که بتوانیم از ظرفیت بورسی، املاک و مستغلات استفاده کنیم و احداث این مراکز را ادامه دهیم که البته در مرحله گفت‌وگوی اولیه است و هنوز نتیجه نهایی آن حاصل نشده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر هزینه درمان کرونا بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در مراکز وزارت بهداشت گفت: اعتباری از سوی صندوق توسعه ملی برای درمان تمامی بیماران کرونایی اختصاص یافته است اما هنوز بحث درباره هزینه‌کرد مبلغی که از صندوق توسعه ملی برداشته شد، وجود دارد و در حال کار بر روی آن هستیم.

سالاری گفت: تصمیم ما این است که همه بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی و … از این اعتبار، برخوردار و با آنها یکسان و مشابه برخورد شود و درباره اینکه این موضوع بین وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی راهبری شود، در حال مذاکره هستیم که امیدواریم نتیجه دهد.

وی همچنین در خصوص استفاده بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی از مراکز وزارت بهداشت به خبرنگار مهر گفت: در همه جای دنیا این‌گونه است که صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی خرید خدمت انجام می‌دهند و ما نیز در کشور این روند را ادامه می‌دهیم و نمی‌توانیم به تنهایی برای ۴۵ میلیون بیمه شده، مراکز درمانی و خدمات داشته باشیم. همچنین متولی درمان کشور، وزارت بهداشت است و ما از آنها خرید خدمت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: مراجعه بیمه‌شدگان ما به مراکز درمانی وزارت بهداشت، دلیل این موضوع نیست که از مراکز ما ناراضی هستند.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا