دسته‌بندی نشده

مراجعات مردمی به شهرداری‌ها باید به حداقل برسد

تصویر بنررییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر ضرورت کاهش تجمعات بر اتخاذ تدابیری به منظور به حداقل رساندن مراجعات مردمی شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته و انجام امور شهرداری‌ها ازطریق پورتال‌ها و سامانه‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری همسو مهدی جمالی نژاد که امروز در نشست ویدیوکنفرانس مدیران کل دفاتر امور شهری  و شوراهای استانداریها سخن می‌گفت، افزود: با توجه به وظایف و جایگاه دفاتر امور شهری  و شوراهای استانداری‌ها در برنامه‌ریزی مدیریت شهری استان و نظارت بر فعالیت‌های شوراها و شهرداری به منظور حفظ سلامت مردم، باید برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم برای کاهش هرگونه تجمع شهروندان در شهرداری‌ها و برنامه‌های انتهای سال در برخی اماکن نظیر آرامستان‌ها صورت پذیرد.

وی با اشاره به خدمات شبانه‌روزی شهرداری‌ها در نظافت و ضدعفونی محیط شهر بر برنامه‌ریزی به منظور ضدعفونی و گندزدایی مستمر فضاهای اطراف مراکز درمانی شهرها با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تاکید کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه با تاکید بر همراهی شوراهای اسلامی شهرها برای تحقق برنامه‌ها و اقدامات قابل انجام توسط شهرداری‌ها گفت: بسیج امکانات و تجهیزات شهرداری‌ها برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در حال حاضر اولویت اصلی مدیریت شهری است و این مهم باید با جدیت از سوی تمامی دست‌اندرکاران این عرصه، به‌ویژه دفاتر امور شهری  و شوراهای استانداری‌ها پیگیری شود و نظارت‌های لازم صورت پذیرد.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: اگر یک شهر نکات بهداشتی را رعایت نکند، قطعا زحمات سایر شهرهای استان در زمینه جلوگیری از انتشار کرونا هدر خواهد رفت و این غیرقابل قبول است و ضرورت دارد اقدامات تمامی شهرداری‌ها و شوراهای استان در زمینه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به‌طور مستمر از سوی استانداری‌ها پایش و ارزیابی شود.

وی همچنین بر اطلاع‌رسانی فراگیر و موثر اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری‌ها وشوراها با هدف ایجاد آرامش روانی به شهروندان و به کار گیری ظرفیت واحدها و سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌ها برای آموزش شهروندی و آرامش اجتماعی تاکید کرد.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای تعویق دو ماهه عوارض شهرداری‌ها با همکاری شوراها گفت: لازم است تدابیر لازم به منظور کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته به آن‌ها در زمینه اخذ اجاره اتخاذ شود.

جمالی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش بر آمادگی شهرداری‌ها برای مقابله با حوادث طبیعی احتمالی ناشی از بارش‌های بهاری و جلوگیری از بروز خسارت تاکیدکرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، وی همچنین متذکر شد: تمامی شهرداری‌ها از سال آینده باید مطابق برنامه‌های تدوین شده و برنامه محور حرکت کنند و نقش دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها در این مبحث برای ارایه راهنمایی‌های لازم و نظارت بر شهرداری‌ها مهم است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا