* مردم قم امسال 54 میلیارد تومان صدقه و خیرات دادند - اجتماعی نیوز
شهری

مردم قم امسال ۵۴ میلیارد تومان صدقه و خیرات دادند

تصویر بنرایسنا/قم مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم گفت: مردم قم امسال ۵۴ میلیارد تومان کمک کردند که در ۱۱ ماه سال جاری مشارکت مردم و خیرین قم در صدقات و اکرام، ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد داشته است.

اکبر میرشکار عصر امروز در نشست خبری مجازی با گرامیداشت ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد و آغاز هفته احسان و نیکوکاری بیان کرد: کمیته امداد، نهادی مردمی است و ما نیز تلاش کردیم، امانت دار خوبی باشیم و کمک‌های مردم شریف را بدون هیچ گونه معطلی به دست نیازمندان واقعی برسانیم.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم افزود: مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی پرداخت می‌شود که در مدت ۱۱ ماه سال جاری، مبلغ ۵۲ میلیارد تومان مستمری به نیازمندان پرداخت شد.
وی عنوان کرد: یکی از خدمات کمیته امداد، پرداخت کمک هزینه نگهداری سالمندان است که در این باره ۸۴۰ سالمند تحت پوشش خدمات این نهاد هستند و اغلب ساکن روستا و دارای زخم بسترند که علاوه بر خدمت پرستاری به این افراد ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
میرشکار بیان کرد: همچنین ۱۰۰ کودک زیر ۶ سال دارای سوء تغذیه تحت پوشش خدمات معیشتی هستند که براساس نظر کارشناسان وزارت بهداشت شناسایی شدند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم خاطرنشان کرد: در قم، حدود۱۰۰۰ نفر کودک زیر ۶ سال نیز تحت پوشش ما هستند که طبق نظر کارشناسان وزارت بهداشت دارای سوء تغذیه و کمبود وزن هستند و هر یک از آن‌ها ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان کمک هزینه تغذیه دریافت می‌کنند.
وی گفت: با هزینه کمیته امداد، ۲۵ هزار نفر از مددجویان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند و برای هزینه تکمیلی درمان آنها نیز در این مدت بیش از ۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.
میرشکار تصریح کرد: همچنین ۱۳۰۰ نفر از خدمات کمک هزینه ازدواج به مبلغ ۶ تا ۱۲ میلیون تومان نقدی یا کالا استفاده می‌کنند و در این مدت ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از وام قرض‌الحسنه از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان بهره‌مند شدند.
وی افزود: با توجه به افزایش قیمت و پایین آمدن قدرت خرید به سمت پرداخت ودیعه رفته‌ایم که ۷۰۰ نفر از ودیعه مسکن و ۱۶۰۰ نفر به صورت ماهیانه از کمک هزینه اجاره ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان استفاده می‌کنند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم بیان کرد: در این مدت ۴۸ هزار نفر به طور موردی از خدمات این نهاد استفاده کرده‌اند که در مجموع ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک‌های موردی پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد:در سال جاری در مسیر اشتغال‌زایی ۵۲ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان پرداخت شد که ۱۷۰۰ نفر مستعد اشتغال این وام‌ها را دریافت کردند و ما بر آنیم در روزهای پایانی سال این رقم را به ۲۰۰۰ نفر برسانیم.
میرشکار اظهار کرد: برخی از افراد در ایجاد کسب و کار به موفقیت‌هایی رسیده‌اند و تاکنون ۶۱۵ نفر با وام با توجه به موفقیت از چرخه خدمات کمیته امداد خارج شده‌اند.
وی گفت: اهدای کمک جهیزیه، اعطای ۱۶ هزار کیلو گوشت و پوشاک و کفش به نیازمندان از جمله مشارکت خیرین در سال جاری است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: در سال جاری با آورده مددجویان ۱۴ واحد مسکونی خردیداری و ۸۰۰ واحد نیز در دست تعمیر قرار گرفت.
وی افزود: مردم قم امسال ۵۴ میلیارد تومان کمک کردند که در ۱۱ ماه سال جاری مشارکت مردم و خیرین قم در صدقات و اکرام، ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد داشته است.
میرشکار ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی مردم، شاهد مراجعات گسترده‌ای هستیم که امیدواریم مردم قم همچون سالهای گذشته در فکر تامین مایحتاج نیازمندان در جشن نیکوکاری باشند، هر چند در سالهای قبل با برگزاری جشن نیکوکاری به صورت وسیع و در سطح مدارس و رونق در کسب و کار اصناف بخشی از کمک‌ها جمع‌آوری می‌شد اما امسال با مشکلات و محدودیت‌های زیادی مواجه‌ایم.
وی بیان کرد: مردم می‌توانند امسال نیز از طریق اینترنت و مبایل و با روش‌های *۸۸۷۷*۰۲۵۰# و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۱۲۵ و ارسال پیامک خالی به شماره ۸۸۷۷ مشارکت‌های خود را به دست نیازمندان برسانند و به شکرانه سلامتی‌شان در این امر خیر شریک شوند.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفت =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا