دسته‌بندی نشده

مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی شهر تهران افتتاح شد

تصویر بنر


رئیس کمیته امداد با اشاره به فعالیت سه هزار و 900 مرکز نیکوکاری در سطح کشور، گفت: امروز با افتتاح مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی شهر تهران، آتش‌نشانی به روایت خیر و احسان در خدمت مردم قرار گرفت.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی شهر تهران ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر، افتتاح مرکز نیکوکاری توسط آتش‌نشانی را یک کار بزرگ در کنار فداکاری‌های آتش‌نشانان توصیف کرد و افزود: سازمان ایثارگر آتش‌نشانی در تمام شرایط یار و یاور مردم بوده و سرمایه اندوخته آتش‌نشانی پشتوانه مهم و ارزشمند این سازمان به شمار می‌رود که از ارائه خدمت صادقانه و بی‌منت به دست آمده است.

وی به جان‌فشانی نیرو‌های آتش‌نشانی در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: شهدای آتش‌نشان به ویژه شهدای شاخص حادثه پلاسکو تنها نمونه‌ای از روحیه جان برکفی این عزیزان است که امروز با افتتاح مرکز نیکوکاری، در عرصه خیر و احسان نمود پیدا کرده است.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۹۰۰ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد در سراسر کشور راه‌اندازی شده که این تعداد تا پایان سال به هشت هزار مرکز خواهد رسید. این مراکز با در اختیار داشتن صندوق‌های صدقات محلات، علاوه بر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، به دیگر نیازمندان ساکن در هر محله خدمات ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه خدمات آتش‌نشانی مایه آرامش پنهان در مردم است، اضافه کرد: در شهر تهران ۳۸۰ مرکز نیکوکاری فعال هستند و امروز با افتتاح این مرکز نیکوکاری، آتش‌نشانی به روایت خیر و احسان در خدمت مردم قرار گرفت.

در ادامه این مراسم، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران نیز با بیان اینکه ۱۳۰ ایستگاه آتش‌نشانی با حضور پنج هزار آتش‌نشان در شهر تهران مستقر هستند، گفت: فرهنگ ایثارگری در آتش‌نشانی نهادینه شده و این سازمان تاکنون ۵۸ شهید خدمت را مردم عزیز تقدیم کرده است.

وی راه‌اندازی مرکز نیکوکاری آتش‌نشانی را در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان توصیف کرد و افزود: فعالیت نیکوکارانه همواره در سازمان وجود داشته که نمونه‌ای از آن خدمات آتش‌نشانان در دوران شیوع کرونا است و آتش‌نشانان در این روز‌های سخت تمام تلاش خود را کردند تا شرمنده مردم نشوند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در رزمایش ایران همدل خاطرنشان کرد: فعالیت‌های خیرخواهانه بخش جدایی‌ناپذیر از خدمات آتش‌نشانی است و با راه‌اندازی مرکز نیکوکاری تلاش داریم این اقدامات انساندوستانه به صورت سازمان یافته و هدفمند به جامعه هدف ارائه شود.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا