آموزش و پرورش

مشکل پست‌های سازمانی کانون‌های فرهنگی تربیتی به‌زودی حل می‌شود

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، علی رمضانی در آئین اختتامیه سومین جشنواره دوسالانه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه باهنر اظهار کرد: بر اساس سند تحول تنها جایی که همه شش ساحت تربیتی در آن اجرایی می‌شود کانون‌های فرهنگی تربیتی است.

وی افزود: بر اساس دستور وزیر آموزش‌وپرورش تلاش‌ها برای حل مشکل پست‌های سازمانی کانون‌ها مرتفع خواهد شد لذا در این خصوص   رایزنی‌های لازم با مرکز نیروی انسانی و هم‌چنین اداره کل امور اداری صورت گرفته است.

رمضانی تصریح کرد: در راستای تقویت مهارت‌آموزی ضروری است ارتباط کانون‌ها با سازمان فنی حرفه‌ای بیش‌ازپیش توسعه یابد.

وی  از تشکیل دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری  در کانون‌ها خبر داد و افزود؛ باید ارتباط مدرسه با کانون‌ها بیش‌ازپیش تقویت شود و مدارس از ظرفیت کانون‌ها بیش از گذشته بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگی هنری  وزارت آموزش‌و پرورش خاطرنشان کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب بر تولید کالای ایرانی و شعار وزیر مبنی بر هر دانش‌آموز  یک مهارت این امر در کانون‌ها محقق شود لذا درگذشته سعی در تعطیلی کانون‌ها بود اما امروز وزیر بر توسعه و تقویت کانون‌ها تأکید می‌کند.

وی اظهار کرد: امسال تلاش کردیم جشنواره را به بهترین شکل برگزار شود لذا کارگاه‌های آموزشی با بهره‌گیری از مدیران حوزه ستادی  و موضوعات موردنیاز کانون‌ها با جدیت برگزار شد .

  مدیرکل امور تربیتی و مشاوره نیز در این جلسه گفت؛ کانون‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی است که در کمتر دستگاه و سازمانی وجود دارد.

شکوهی  تصریح کرد: مشکل نیروی انسانی  کانون‌ها تقریباً رفع شده است لذا روند اداری پست‌های سازمانی کانون‌ها در حال انجام است بنابراین نیروهای کانون که هویت اداری‌شان بین آموزشی و یا اداری  بودنشان مبهم بود به‌زودی مشخص خواهد شد.

وی از مدیران کانون خواست اگر مشکلی درزمینه جذب نیروی انسانی  دارند از طریق استان‌ها  پیگیری کنند.

در این  آئین برنامه‌های متنوعی ازجمله سرود، کلیپ و.. اجرا شد و از برگزیدگان نمایشگاه تجلیل شد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا