قضایی و حقوقی

ملاقات معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران با زندانیان

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد:

آیت الله رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه همواره در مناسبت‌های مختلف یکی از سیاست‌های این قوه در دوران تحول را حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری عنوان کرده و بر روی این موضوع تاکید فرموده‌اند.

بر این اساس دادستانی تهران نیز تحقق کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی را در دستور کار خود داشته و اقدامات زیادی را برای تحقق این امور انجام داده است.

علی القاصی داستان تهران در بازدیدهای مختلفی که طی چند مدت اخیر از ندامتگاه‌های تهران داشته بر رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان و جلوگیری از بوروکراسی اداری و اهمیت به آزادی تاکید داشته است.

بر این اساس امروز سه شنبه همزمان با سومین روز از هفته قوه قضائیه بنا به دستور دادستان تهران برخی از معاونان، دادیاران ناظر بر زندان هرکدام مأمور شدند که در یکی از زندان‌ها حضور یافته وبا زندانیان از نزدیک دیدار داشته و سوالات و درخواست‌های آنان را رسیدگی و برابر قانون برای رفع مشکلات آنها مساعدت‌های لازم را انجام دهند.

معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران مشکلات قضائی برخی از زندانیان را رفع کردند.

در این دیدارها دادیاران اجرای احکام و ناظر زندان در زندان‌های تهران بزرگ، اوین، قزل حصار، رجایی شهر و زندان شهر ری (ندامتگاه زنان) حضور یافته و از نزدیک پای صحبت‌های زندانیان نشسته و درخواست‌های آنها را بررسی و دستورات لازم را صادر کردند.

در این ملاقات‌ها برخی از زندانیان درخواست‌های خود از جمله استفاده از پابند الکترونیک، آزادی مشروط، مرخصی پایان حبس، عفو و … را مطرح کردند و دستورات لازم برای پیگیری درخواست‌های این زندانیان صادر شد.

در زندان زنان ۴۸۳ تقاضا از زندانیان اخذ و درخواست‌های آنها بررسی شد. مشکل آن دسته از زندانیانی که قابل حل بوده در همان زندان، از سوی نماینده‌های دادستان اجابت و دستورات لازم صادر شد و درخواست آنهایی که نیاز به بررسی بیشتر دارد جهت رسیدگی به درخواست متقاضیان در دستور کار قرار دارد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا