رفاه و خدمات اجتماعی

منابع حاصل ازعرضه شستاصرف بهبود خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد رضوانی‌فر در باره شفافیت در شستا اظهار داشت: قطعاً شفافیت موجب افزایش ظرفیت‌ها و راندمان اقتصادی می‌شود و هر جا که پاسخگویی و شفافیت افزایش پیدا کند، مساوی با بالا رفتن سود است.

وی اظهار داشت: بورسی شدن زمینه جدی و ریل‌گذاری برای حرکت در مسیر مناسب است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی گفت: منابع حاصل از عرضه اولیه شستا در بورس صرف بهبود خدمات به کارگران و بیمه شدگان تأمین اجتماعی می‌شود.

وی یادآور شد: از ظرفیت‌های قانونی برای تهاتر مطالبات استفاده شده است و توانستیم در آخرین روز کاری سال گذشته بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان از بدهی رایتل از محل مطالبات تأمین اجتماعی با دولت را تهاتر کنیم.

رضوانی‌فر خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی به واسطه فعالیت‌های اقتصادی که در پتروشیمی و نفت دارد سال گذشته توانست بیش از ۹۳ درصد از تعهدات را به سامانه نیمایی عملی کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی اظهار داشت: در حوزه هلدینگ دارویی نیز سال ۹۸ توانستیم تا پایان آذرماه یعنی تا ۹ ماه آینده ذخیره مواد اولیه تولید داروهای مختلف را داشته باشیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعهدات وزارت بهداشت به شرکت‌های دارویی تأمین اجتماعی نیز گفت: هلدینگ‌های دارویی سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین عرضه تولید قریب به ۳۰ درصد بازار دارویی کشور را برعهده دارد و هیچ وقت وقفه‌ای برای تولید و عرضه دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی و تأمین اجتماعی نداشته‌ایم.

رضوانی‌فر تصریح کرد: به طور میانگین مطالبات شرکت‌های دارویی از وزارت بهداشت هزار و ۶۰۰ تا هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی یادآور شد: ۵۰ درصد از شرکت‌های زیر مجموعه شستا توسط سازمان حسابرسی کل کشور حسابرسی می‌شود و بیش از ۸۰ درصد از عرضه پرتفو بورسی است.

وی در باره عرضه اولیه شستا در بورس نیز گفت: سرمایه‌های شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی یک دارایی بین النسلی است که از محل حق بیمه بازنشستگان از چند دهه قبل ایجاد شده است و در حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) با همین سرمایه‌ها ایجاد شده و باید خدمات به بازنشستگان ارائه دهد.

رضوانی‌فر بیان داشت: باید کمک کرد که ارزش افزوده این سرمایه بازنشستگان افزایش یابد و کارآیی و عملکرد آن نیز بیشتر شود.

وی تأکید کرد: عرضه شستا در بورس کمک می‌کند که ارزش واقعی دارایی‌ها مشخص شود و حیاط خلوتی که در گذشته بوده است و تصمیماتی که به یک باره گرفته می‌شد، با این اقدام منتفی شود و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی به سمت شفافیت بیشتری پیش برود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی اظهار داشت: البته برای بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز سهام‌هایی در نظر گرفته شده که در آینده خبرهای آن اعلام خواهد شد.

رضوانی‌فر افزود: فردا نیز عرضه اولیه سهام شستا را در بورس خواهیم داشت که سهم هر کد بورسی کمتر از ۴ میلیون تومان پیش بینی شده است و برای کارکنان شستا و شرکت‌های زیر مجموعه آن نیز سهام ترجیحی در نظر گرفته نشده است.

وی بیان داشت: منابع حاصل از عرضه بورس نیز متعلق به سازمان تأمین اجتماعی است و این مبلغ برای پروژه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی اظهار داشت: در فصل بهار و تابستان عرضه بورس‌های دیگری را مدنظر داریم که از جمله آن کاغذ لطیف، هلدینگ سیمان و مجموعه رایتل است.

رضوانی‌فر خاطرنشان کرد: از سالیان گذشته تاکنون ادغام شرکت‌های موازی را داشته‌ایم که با این ادغام نه کارگری اخراج شده و نه خطوط تولید آن کمتر شده است.

وی اضافه کرد: برای آینده نیز ۲۸۸ پروژه تعریف کرده‌ایم و تمرکز بر اجرای این پروژه‌ها خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی یادآور شد: از سال ۹۰ تا سال ۹۸ افزایش سرمایه در شستا نداشته‌ایم و سال گذشته در خردادماه ۱۰۵ درصد افزایش سرمایه داشته‌ایم که به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا