دسته‌بندی نشده

منتظر تصمیم عربستان برای حج تمتع 1401 هستیم

تصویر بنر


منتظر تصمیم عربستان برای حج تمتع 1401 هستیم

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه شورای مدیران سازمان حج و زیارت اعلام کرد: برای حج تمتع 1401 هنوز عربستان تصمیمی اتحاذ نکرده و منتظر تصمیم آنها هستیم اما آمادگی کامل به جهت امور اجرایی در سازمان حج و زیارت وجود دارد.

وی ادامه داد: در این میان کارهای آموزشی به ویژه آموزش و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی باید هرچه سریعتر مدنظر قرار گیرد؛ ضمن اینکه این برنامه‌ریزی‌ها بدون هرگونه توقع و برآوردی از انجام سفرهای تمتع و عمره انجام می‌شود و صرفا با هدف هماهنگی، آگاهی و آمادگی بیشتر برای ارائه خدمات در صورت برقراری حج است.

رشیدیان با اشاره به الکترونیکی شدن سامانه‌های مختلف حوزه اجرایی در عربستان بر ضرورت ارائه آموزش لازم به نیروهای ستادی و عوامل اجرایی برای بهره‌گیری هرچه بهتر از این سامانه‌ها در ارائه خدمات مطلوب به زائران کشورمان تاکید کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص سفرهای حج تمتع و عمره مفرده نیز گفت: در صورت پذیرش شروط جمهوری اسلامی ایران در خصوص عمره شامل بازگشایی کنسولگری برای حمایت کنسولی از اتباع کشورمان و نیز تضمین و تامین عزت، کرامت و امنیت زائران ایرانی، مسئولان ذیربط تدارکات لازم برای اعزام‌های عمره مفرده در ظرفیت‌های مختلف را اندیشیده‌اند.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به برقراری سفرهای هوایی عتبات و سوریه گفت: اکثریت زائران عتبات عالیات عراق از خدمات اجرایی در حوزه‌های اسکان، تغذیه، تدارکات، حمل و نقل و … ابراز رضایت کردند.

وی افزود: موضوع الزامی بودن رعایت قوانین و دستورالعمل‌های عراق در مورد زائران باید مورد توجه قرار گیرد تا مشکل و مانعی بر سرراه زائران ایجاد نشود و زائران ایرانی در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت به این سفر معنوی مشرف شوند.

رشیدیان در ادامه به سفر اخیر خود همراه با هیئت بلند پایه اقتصادی و سیاسی کشورمان به سوریه اشاره کرد و گفت: پیگیری‌های لازم در حوزه حمل و نقل و سایر موضوعات مرتبط با خدمات رسانی به زائران ایرانی در سفر به این کشور انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط یک شرکت هواپیمایی در حوزه اعزام زائران به سوریه فعال است عنوان کرد: پنج شرکت هواپیمایی دیگر درخواست پرواز به سوریه را دارند که با توافق صورت گرفته با طرف سوری و هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری به زودی تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال در خطوط هوایی ایران – سوریه افزایش می‌یابد.

رشیدیان با بیان اینکه هم اینک هموطنان ما در استان‌های مختلف کشور متقاضی سفر زیارتی سوریه هستند، گفت: به زودی کار پیش ثبت نام را آغاز می‌کنیم و پس از برآورد تعداد متقاضیان و رسیدن به حد نصاب و هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری پروازها را از ایستگاه‌های پروازی مختلف آغاز خواهیم‌ کرد.

حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت نیز در این نشست گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای افزایش اعزام‌های زائران به عتبات عالیات و سوریه ارائه کرد و از افزایش اعزام‌ها و تلاش برای کاهش هزینه‌ها در سفر سوریه خبرداد و بر رفع ایرادات و اشکالات در مسیر اجرای طرح نوین عتبات عالیات تاکید کرد.

اکبر رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت هم گزارشی از اقدامات صورت گرفته در رابطه با حج تمتع و عمره ارائه کرد و از آمادگی نیروهای این حوزه برای اجرای تمام سناریوهای مرتبط با حج آینده خبرداد.

ناصر شاهنده، مدیرکل بازرسی سازمان نیز گزارشی از نظرسنجی صورت گرفته از زائران عتبات عالیات که تحت نظارت سازمان حج و زیارت به این سفر اعزام شده‌اند، ارائه کرد و افزود: نظرسنجی از کاروان‌های مجاز در حوزه‌های حمل و نقل، اسکان، تغذیه و تدارکات، اعزام هوایی و زمینی و … انجام شد که خوشبختانه اکثریت زائران رضایت نسبی از ارائه خدمات داشتند.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا