* موج فزاینده فقر، گریبانگیر میلیون‌ها کودک در انگلیس - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

موج فزاینده فقر، گریبانگیر میلیون‌ها کودک در انگلیس

تصویر بنربر اساس یک گزارش تازه در انگلیس،‌ میلیون‌ها کودک از افزایش موج فقر در این کشور رنج می‌برند.

به گزارش خبرگزاری همسو، بررسی بنیاد Joseph Rowntree حاکیست تعداد کودکانی که در انگلیس در شرایط فقر زندگی می‌کنند طی پنج سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار نفر افزایش یافته‌ است.

در گزارش سالانه این موسسه آمده‌ است ۴.۱ میلیون کودک زیر ۱۸ سال در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که از درآمد کافی برخوردار نیستند. همچنین، فقر نسبی زندگی بیش از یک پنجم از مردم را تحت تاثیر قرار داده و نیمی از آنان در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که حداقل یک نفر از آنان مشغول به کار هستند.

مدیر اجرایی بنیاد Joseph Rowntree در این رابطه گفت: آمارها نشان می‌دهد که افزایش موج فقر در انگلیس نگران کننده است و به طور فزآینده‌ای بر زندگی خانواده‌های شاغل تاثیر می‌گذارد. در این شرایط تعداد خانواده بیشتری در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که برای آنها تامین مخارج، مواد غذایی و مواجهه با استرس‌ها و فشارهای ناشی از فقر بر زندگی غیرممکن می‌شود.

به گزارش اسکای نیوز، این تحقیق کمتر از سه هفته پس از انتشار گزارش انتقادی سازمان ملل در مورد تاثیرات ریاضت و فشار اقتصادی در انگلیس منتشر شد که در آن دولت انگلیس به اجرای سیاست‌هایی متهم شده‌ بود که بیشترین آسیب را به افراد نیازمند وارد می‌کند.

انتهای پیام    

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا