محیط زیست

ناامیدی سوئد از دستیابی به اهداف آب‌وهوایی خود تا ۲۰۳۰

تصویر بنر“الیزابت سوانتسون”، وزیر دارایی روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که ممکن است این کشور برای رسیدن به اهداف آب و هوایی خود تا سال ۲۰۳۰ میلادی دچار مشکل شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، این مقام سوئد همچنین گفت: ممکن است دشوار باشد، اما تمرکز ما باید بر کاهش انتشار کل گازهای گلخانه ای با بیشترین سرعتِ ممکن باشد.

بر اساس هدف آب و هواییِ سوئد، انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ میلادی باید ۶۳ درصد کمتر از سال ۱۹۹۰ میلادی باشد.

تلویزیون سوئد نیز گزارش داد که برای حمل و نقل به استثنای پروازهای داخلی، این کاهش باید ۷۰ درصد در سال ۲۰۳۰ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۰ باشد. با این حال، دولت جدید این کشور تصمیم گرفته که ترکیب سوخت های زیستی در بنزین و گازوئیل را از ژانویه ۲۰۲۴ به حداقل تعیین شده توسط اتحادیه اروپا کاهش دهد تا قیمت سوخت نیز کاهش یابد.

در همین حال انتظار می رود که این امر باعث افزایش ۱۰ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای شود، به این معنی که سوئد تا سال ۲۰۳۰ به هدف آب و هوایی خود نخواهد رسید.

همچنین هنگامی که دولت جدید سوئد هفته گذشته بودجه خود را ارائه کرد، گفت که از ۱۹ هدف اقلیمی این کشور شش مورد آن برآورده نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، با این حال وزیر آب و هوا و محیط زیست سوئد در این باره گفت: این کار دشوار خواهد بود اما غیرممکن نیست.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا