آموزش و پرورش

ناصر قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز در جلسه هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دکتر ناصر قفلی به عنوان رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور منصوب شد. وی پیش از این نایب رئیس انجمن خیرین مدرسه ساز بود و دوشادوش مرحوم محمدرضا حافظی در این عرصه فعالیت داشت.

در جلسه روز گذشته هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، فخاری به عنوان نایب رئیس و کاظم قلم چی به عنوان خزانه دار هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز انتخاب شدند.

ناصر قفلی بیش از ۲۵ سال است که قدم در راه مدرسه سازی گذاشته است. وی از سال ۷۰ با برادرش تصمیم گرفت تا مقداری از اموالشان را صرف کمک به همنوعان و انجام کار خیر کنند. به گفته خودش «در ابتدا تصمیمان بر ساخت بیمارستان بود اما وقتی دیدیم دانش آموزان محله قاسم آباد با کمبود فضای آموزشی مواجه اند به گونه‌ای که ناچارند برای رفتن به مدرسه هرروز کیلومترها راه بروند یا ترک تحصیل کنند، تصمیم گرفتیم در آن محله مدرسه‌ای برای این بچه‌ها بسازیم. این گونه شد که اولین مدرسه رابه نام پدر و مادرمان ساختیم.»

وی معتقد است «هیچ کاری برتر از مدرسه سازی نیست، مدرسه سازی عبادتی بزرگ و فرهنگی است که سال‌ها اجر آن باقی خواهد ماند. بزرگترین تأثیر این کار خیر سلامتی و آرامشم است. من در زندگی هدف داشتم که با ساخت مدرسه به آن رسیده ام و از زندگی ام راضی هستم.»

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا