شهری

هاشمی: جای خالی فعالیت‌های عمرانی و حمل و نقل در هفته تهران

تصویر بنررئیس شورای شهر تهران با اشاره به نقش پر رنگ فعالیت‌های فرهنگی در هفته تهران گفت: مناسب بود در این هفته چند صد اتوبوس یا چند واگن به ناوگان حمل و نقلی اضافه می‌شد یا دست کم کلنگ برخی از پروژه‌های عمرانی اولویت دار به زمین زده می‌شد.

به گزارش خبرگزاری همسو، محسن هاشمی صبح امروز در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان این که هفته تهران به پایان رسید و بخش فعالیت‌های فرهنگی پر رنگ بود گفت: باید فعالیت‌های فرهنگی سازنده و غیر کلیشه‌ای در مدیریت شهری تقویت شود و باید بگویم جای فعالیت‌های عمرانی و زیر بنایی در هفته تهران خالی بود.

وی با بیان این که هفته تهران یک بهانه و فرصت است که به موضوعات و مسائل اساسی تهران بپردازیم افزود: تقارن این هفته با آغاز پاییز که دوران اوج آلودگی هوا و ترافیک است ، به ما یادآوری می‌کند که براساس نظرسنجی‌ها ۹۳ درصد مردم خواهان پرداختن به موضوع آلودگی هوا و ترافیک بودند و بسیار مناسب بود که در هفته تهران و آغاز سال تحصیلی به طور نمونه شاهد اضافه شدن چندصد دستگاه اتوبوس یا ده‌ها قطار می‌بودیم اما کمبود اعتبارات و ضعف در پیگیری جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی، مانع از انجام این مهم شد.

وی با بیان این که مناسب بود در این هفته شاهد بهره برداری از پروژه‌های عمرانی یا دست کم کلنگ زنی برخی از پروژه‌های عمرانی اولویت دار مثل خطوط ۸ تا ۱۱ مترو بودیم گفت: فعالیت دوره پنجم شورایاران آغاز شده است و باید بگویم سیاست محله محوری یکی از راهبردهای شورای پنجم است که باید پیگیری شود.

وی افزود: موضوع جبران کمبود سرانه‌های خدمات شهری می‌تواند محور فعالیت شورایاران باشد.  شورایان می‌تواند با اقداماتی واقع گرایانه و عملی بخشی از مشکلات و نارضایتی شهروندان را برطرف کنند.

انتهای پیام

منبع:

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا